My Fair Westwood Lady

 

Pro letošní kolekci se designéři rozhodli povolat mezinárodní modelky a umělce, aby si zahráli v jejich spin-offu nazvaném “Myfair Lady”, ve kterém se mísil vojenský styl s romantikou a postava Elizy Doolittle se tak stala alternativnější než kdy dříve. Ovšem Westwood a Kronthaler v tomto krátkém filmu neukázali jen své mistrovské krejčovské umění, ale také své vokální schopnosti. Návrhářka předvedla svou verzi “Without You” a Kronthaler spolu s modelem Milakem Sharpem brouzdali ulicemi za tónů “On the Street Where You Live”.

V nově renovovaném obchodě Vivienne Westwood na Davies Street ve čtvrti Mayfair, jehož výloha designérce ve filmu posloužila jako pódium, probíhal i rozhovor s Andreasem Kronthalerem, který v něm uvedl, že “Pygmalion” i “My Fair Lady” vždy miloval a chtěl jejím prostřednictvím uctít i celou čtvrť.  

Kolekce podzim 2021 hraje i na ekologickou strunu. Ke zhotovení vybraných modelů byly použity zbytkové materiály a jednotlivé šaty jsou velice variabilní a mají více využití. Jejich dolní lem je například posuvný a sukně se tak dá jak zkrátit tak i prodloužit pouhým zatažením za šňůrky. 

 

Vivienne Westwood

Tři dějství, tři scény, to je hra zvaná Triptych v režii Hermès

elle.cz