REKLAMA

Nostalgie na fotopapíře Chanel S/S 22

REKLAMA

 

Existuje pouze pár značek, o kterých bychom mohli říci, že dominovali 90. letům tak jako Chanel pod vedením Karla Lagerfelda. Pokud však byly tehdy jeho návrhy populární, dnes již mají kolem sebe skoro mytologickou auru. Není tedy divu, že se Virginie Viard rozhodla tuto dobu opět navštívit, avšak dodala jí jistou vášnivost, přitažlivost a feminní ostrost sobě vlastní. 

A jak jinak zachytit roky minulé než objektivem fotoaparátu? Proto se tento stroj času stal i leitmotivem celé přehlídky. “Jde o magický objekt, provázený sexy gesty, který vyvolává tolik vzpomínek. Kdysi jsem milovala zvuk zhasínajících žárovek na show v osmdesátých letech. Tuto emoci jsem chtěla zachytit,” vysvětlila Viard a atmosféru přesně přenesla do Grand Palais Éphémère.

 

 

Celá show začala klasickými černobílými plavkami, které připomínaly Lagerfeldovy kolekce z 80. let, pokračovala představením letních, velmi snadno nositelných looků s maxi sukněmi, tílky a zlatými řetízky zavěšenými modelkám kolem vosích pasů. Poté přišly na řadu ikonické děvy v tvídu oděny a kultovní kostýmky hýřily všemi barvami pastelek v penále a chlubily se odvážnějšími a lehce amorálnějšími tvary. Přehlídku pak zakončilo hejno hedvábných motýlů...  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA