Díky, babi! Bez trendy háčkovaných kousků se letos neobejdete

Zpátky k boho estetice 70. let

Ať už chcete svému jarnímu a letnímu šatníku dodat trochu zajímavé textury, nebo prostě jen chcete následovat aktuální trendy, je právě teď ideální čas vrátit se k háčkování. Svůj boom zažilo v 70. letech a teď prožívá svůj velký comeback. Návrháři znovu objevili klasickou techniku a nabídli nové možnosti, jak ji využít v našich šatnících. Nosí se vše od háčkovaných bikin a topů, přes kloboučky, kabelky až po šaty, vesty a svetříky. Tento trend už není určený jen pro hudební festivaly nebo dny strávené na pláži, hlásí se o slovo také v outfitech určených pro všední dny ve městě. I proto je letošní háčkovaná móda sofistikovanější. Chloé, Bottega Veneta, Staud a Jacquemus, ti všichni předvádějí modely doplněné moderními akcenty, jako jsou elegantní patchworkové vzory a nepřehlédnutelné doplňky. I menší značky jako Farm Rio a Gimaguas uplatňují v háčkované módě moderní přístup a kombinují svérázné vzory s překvapivými detaily.

7 must-have šatových trendů na jaro 2024. Kraluje denim i háčkování

elle.cz

Praktické & boho háčkování

Dává smysl, že se tento retro trend vrací s příchodem jarní sezóny. Díky propleteným smyčkám příze je možné vytvářet různé zajímavé vzory a tvary, které umožní, že oblečení vypadá romanticky, bohémsky, nastrojeně a zároveň nedbale. Dobře se nosí a díky tomu, že je vyrobené z lehkých směsí lnu nebo bavlny, je ideální do teplých dnů, ve kterých vám umožní se v oblečení cítit příjemně. Navíc je háčkované oblečení super tvárné, což znamená, že ho můžete snadno srolovat, aby se vešlo do kufru nebo plážové tašky a dělalo vám společnost při vašem letním dobrodružství.

Háčkované must-haves

Malé umění 

Vzhledem k tomu, jak je háčkování složitý a pracný proces, by háčkované šaty a doplňky měly být považovány za rukodělné investiční kousky než za prchavý trend na pár sezón. A víte, co je na háčkované módě úplně nejlepší? Když nenajdete kousek, který by byl přesně podle vašich představ, stačí nakoupit příze a vydat se s prosíkem za babičkou nebo mámou, aby z hlubin šuplíku vytáhla háčkovací jehlice a váš vysněný kousek vám vyrobila. Nebo se to naučte sami. Třeba přijdete na to, že vyrábět si po večerech vlastní součást outfitu je zábavnější, než dívat se na Netflix.

Háčkované inspirace z přehlídek:

Zdroj: ELLE.com, Launchmetrics/Spotlight