Podzimní trendy, které potřebujete mít v šatníku

 

Prožíváme úchvatné babí léto s vysokými teplotami, takže zatím jsme mohli odložit myšlenky na huňaté svetry a vysoké kozačky. Jenže, je to za rohem a blíží se to k nám mílovými kroky. Ochlazení, déšť a nutnost vytáhnout kabát. Než vypravíme svoje letní modely na roční odpočinek, musíme tušit, jaké trendy teď přebírají vládu. Už proto, abychom rozuměli jejich kontextu a dokázali zhodnotit, zda se k naší osobnosti a šatníku hodí, či nikoliv.

Šaty a svetry

Tento trend je přímou reakcí na karanténu a pohodlné oblečení. Ano, je tu sice přítomen svetr, ale není zkombinován s tepláky, jako když jsme byli nuceni přikovat se ke gauči, ale s romantickými šaty. V módě platí, že kontrasty tvoří dokonalý celek, a proto romantické šaty a huňaté pleteniny přímo zbožňujeme.

Šaty a svetry na mole

Maxi pleteniny

Je-libo obléct si pouze svetr? Není problém, módní domy jako Proenza Schouler, Gabriela Hearst, Acne Studios nebo The Row, vám vyjdou vstříc. Možná ještě všechny lockdowny nejsou za námi, to momentálně netušíme. Co můžeme ale říct s jistotou je, že v těchto maxi pleteninách vám bude příjemně, i kdyby padaly trakaře.

Maxi pleteniny na mole

Záplava flitrů

Designéři nám přejí zažít nekonečný večírek. A na ten se hodí odstíny ušlechtilých kovů, spousta lesku a pajetek i flitrů. Nebojte se takové šaty, sukně nebo kalhoty nosit i přes den, stačí je zkombinovat s mikinou z teplákoviny, či klasickou bílou košili a hrubou pleteninou.

Záplava flitrů na mole

Kůže

Co by to byl za podzim bez tohoto materiálu? Velmi kreativně s ním pracují u Hermés, klasická silueta dostává mírný, ale přesto nápaditý twist. Oproti tomu Schiaparelli uvedl avantgardní model s koženou kapucí a Simone Rocha dává najevo, že máme být romantickými punkery. Ideální barva je nejen černá, ale také čokoládově hnědá.

Kůže na mole
Mohlo by se vám líbit

10 nejstarších luxusních značek, které stále fungují

V posledních několika dekádách vstoupilo na módní pole několik nových značek a další ho opustily. Existuje však pár stálic, které mají extrémně dlouhou historii a zajímavé dědictví. Toto je top deset nejstarších luxusních fashion značek na světě!
elle.cz