První módní trendy podzimu 2023 rovnou do vašich šatníků

Pomineme-li meteorologickou skepsi, příchod chladnějších měsíců má i svou vzrušující stránku. Až se nasytíme hudebních festivalů, posezení na náplavkách a zahrádkách, navštívíme minimálně jedno letní kino a zúčastníme se boho svatby na louce, troufáme si říct, že budeme psychicky připraveni s nadšením přivítat nižší teploty. Ty přijdou ruku v ruce s kvalitními kabáty, elegantními úplety a novou oblíbenou barvou sezóny. Chcete vidět, jak by mohl vypadat váš šatník v nadcházející sezóně?

1) Řasení a sklady

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udělat na podzim dojem, je sáhnout po řasených nebo plisovaných módních kousích. Ať už se rozhodnete pro měkké, anticky nařasené záhyby à la Loewe a Paco Rabanne nebo složitější, hustší záhyb jako byl k vidění u Rokh, je to skvělý způsob, jak přidat oblečení texturu, aniž byste zbytečně kombinovali různé látky nebo vrstvy. Zbytek outfitu ponechte jednobarevný, ať má řasení hlavní slovo.

Paco Rabanne

 

2) Rudá vize

Všichni uvidíme rudě. Nebude to mít nic společného s naší náladou a zlobou, ale návrháři se této barvy zkrátka nemohli nabažit. Červené modely od hlavy až k patě byly vidět u Prady, Bottegy Venety, Stelly McCartney a dalších. Navíc podle platformy Tagwalk zaznamenaly kolekce podzim/zima 2023 ve srovnání s podzimem/zimou 2022 nárůst modelů v této barvě o více než třetinu. Čísla hovoří jasně.

Stella McCartney

 

3) Girl boss obleky

Sezóna podzim/zima 2023 bude ve znamení návratu k nositelným trendům. Spíše než ranveje plné avantgardního oblečení, které by si mohl obléct jen málokdo, jsme viděli klasické kousky, které nabízejí všestrannost a obstojí ve zkoušce času. Jedním z takových příkladů je power suit.Černé obleky v klasických siluetách byly k vidění všude od New Yorku (u Proenzy Schouler a Michaela Korse) přes Londýn (Tove a Christopher Kane) po Milán a Paříž. Nadčasový vzhled obleků je tak populární, že značky Ann Demeulemeester a Proenza Schouler poslaly na runway téměř identické oblečení, doplněné o rozhalené košile s odhalenými manžetami pod rukávy saka. Girl boss éra ještě nedospěla svého konce.

Elisabetta Franchi

 

4) Podzimní kvítí

Květiny milujeme na jaře a v létě, ale přemýšleli jste o nich také v souvislosti se svým podzimním šatníkem? Na módních molech předváděných kolekcí nadcházející sezóny se objevily v centru pozornosti. Vyberte si sytou základní barvu, ideálně černou nebo uhlově šedou, a nechte ji na povrchu rozkvést. Ať už to bude jeden květ nebo celá kytice, je to zaručený způsob, jak rozzářit módní krajinu v hluboké zimě.

Carolina Herrera

 

5) Všechny odstíny šedé

V souladu s nositelnou povahou podzimu/zimy 2023 letošní runwaye zaplavily také všestranné šedé kabáty. Coperni, Bottega Veneta, Gucci, Ferragamo a Max Mara – tolik návrhářů si letos našlo chvilku, aby ve svých kolekcích na letošní podzim a zimu uctili osvědčenou klasiku.

Salvatore Ferragamo

 

6) Tekuté kovy

Metalická vlna přichází téměř každou zimu díky silnému spojení s večírkovou sezónou, ale pro rok 2023 to není jen o třpytu, ale také o množství a umístění. Zatímco předchozí sezóny přinesly zpestření outfitů v podobě ojedinělých záblesků některých kousků, letošní sezónu se nelze držet při zemi. Trend diktuje tekutý kov od hlavy k patě, jako by vám kovový lesk kapal z každé vaší končetiny. Víc je zkrátka víc.

Viera
Must-haves do podzimního šatníku 2023

Zdroj: Launchmetrics/Spotlight, elle.com, glamourmagazine.co.uk