Festival outfit check: Nudné kousky nechte doma, obujte kovbojky

Hra s módou

Milujeme festivaly. Tu stylovou rozmanitost a ten obrovský prostor ponechaný módní fantazii. Čas, kdy ze sebe shodíme okovy módních konvencí a předsudků a oblékáme se tak, jakoby daný den měl být tím posledním a proto si ho užijeme bez ohledu na nedokonalosti postavy, rozpaky a na pohledy druhých. Festivaly jsou jednou velkou podívanou, a to nejzajímavější se přitom často neodehrává na stagi, ale pod ní. Ať už se rozhodnete pro sporty outfit, striktně praktický minimalismus, oblíbené festivalové boho nebo trochu toho sexy fantasy looku, neuděláte chybu.

Tenisky a koně

Tím nejdůležitějším, co rozhodne o tom, jestli si festival užijete nebo ne, jsou boty. Budou s vámi chodit, běhat, tančit, skákat, zkrátka držet s vámi krok v čemkoli, co se rozhodnete dělat. A ideálně tak, aby když je po skončení festivalu sundáte, vaše nohy budou ok. Naprostou klasikou jsou tenisky, díky kterým budete v pohodě v horku i v případě, že se počasí nevydaří na 100%. Nezapomeňte si je před festivalem alespoň párkrát pořádně prošlápnout, ať nemusíte dřív než drink shánět náplast na puchýře. Tenisky volte omyvatelné, případně takové, které vám pak nebude líto hodit do pračky. Pokud je předpověď počasí horší, přicházejí ke slovu holiny nebo kovbojky. Výběr je naštěstí už tak široký, že se nemusíte vůbec obávat, že vám shodí outfit. Naopak.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší kabelky na léto 2023: Maxi i mini trendy pro stylové léto

Nová sezóna, nová kabelka. Není to náš rozmar, je to nutnost. Léto na nás klade úplně jiné nároky než jiné části roku a nám nezbývá, než se jim podvolit. Ať se tak děje se stylem a podle současných trendů!
elle.cz

Kabelku držte zkrátka

Stejně důležitým aspektem je i volba kabelky. Kabelky, do kterých můžete zabalit polovinu domácnosti, nechte doma. Nezatěžujte se nošením zbytečností a dopřejte si volnost. Vsaďte na (mini)batůžky nebo na ledvinky, jejichž trend pokračuje i letos v létě. To nejdůležitější budete mít díky nim stále při sobě a zbudou vám ruce volné na tanec a na vychlazený drink. O něco méně ale pořád vcelku praktické jsou crossbody bags. Na nich si popruh stáhněte na minimum, aby vás kabelka při tanci a pohybu nerušila boucháním do stehen. Nejvíc cool jsou ty vyrobené ze slámy nebo ty v zářivých nepřehlédnutelných barvách. Velkou slabost máme také pro háčkované kabelky, třeba ty z dílny módního domu Prada se neskutečně vyvedly.

Outfit zn.: hlavně ne/nápadně

Outfit může být jak obyčejný, tak nepřehlédnutelný. Záleží, jestli máte být chuť být pouhým divákem, nebo sami tak trochu bavit ostatní a servírovat jim potěšení pro oko. Nic nezkazíte naprostou klasikou s roztrhanými džínovými kraťasy a tričkem s obrázkem vaší oblíbené kapely. Nebo tričko vyměňte za zajímavý krátký top, přes který můžete případně přehodit oversized košili nebo přehoz. Pokud se cítíte na síťovinu, trefíte letos do černého. Nosí se jak v podobě topů přes podprsenky nebo šatů přes plavky. Co naopak příliš nedoporučujeme, je nošení overalů, i když vypadají efektně. Přece jen jsou festivaly co se hygieny týče trochu náročnější a v tomto případě overal není ať tak praktický.

Mohlo by se vám líbit

Největší letní trendy roku 2023: Co vám v šatníku nesmí chybět?

Nechceme vás nabádat k unáhleným nákupům, ale nemít v šatníku tyto letošní trendy by byla velká škoda...
elle.cz

Cool doplňky

Last, but not least! Třešnickou na dortu vašeho celého outfitu budou brýle, případně také čepice nebo klobouk. Nejen, že díky nim svůj look pozvednete o další level, ale nebudete se muset celý den šklebit do slunce. I tady se dostáváme na módní rozcestí, které přeje extravaganci a barvám nebo přírodním materiálům a boho stylu. A na úplný závěr malá festivalová schizofrenie – přibalte si s sebou opalovací krém a pláštěnku. Když už věnujete tolik pozornosti svému looku, ať vám to počasí nezkazí. Užijte si to!

Nejlepší festivalové fashion kousky:

Zdroj: Autorský článek, festivaly.eu