Pyžamo ve dne? Zajisté, vítejte v klubu spáčů!

Ačkoli by to celé mohlo znít jako dosti neobvyklý trend, vynalézavé módní guru po celém světě si dobře uvědomují jeho nekonečné možnosti a zároveň neodolatelné pohodlí. Nezáleží na tom, jestli jste stylovou Skandinávkou nebo ležérní Pařížankou, pyžamo ve dne je módním kouskem, který si zamilujete. Zařadíte se tak k módním divám, jako jsou Gilda Ambrosio, Caroline Daur či Nicole Huisman, k těm, k jejichž kreacím opakovaně s každým dalším fashion weekem vzhlížíme. Nejednou ony i další návštěvníci pyžama do ulic vynesli.

Pyžamo ve dne? Zajisté, a třeba takto:

Mix and match

Při výběru pyžama se zaměřte na kvalitní materiály a zajímavé vzory. Velice elegantní pyžamové sety nabízí ukrajinská značka Sleeper, která si kulturu spáčů vzala za vlastní a tak v jejím portfoliu najdete celou barevnou škálu jednoduchých i slavnostních pyžam a košilek. Taková hravá pyžama však objevíte v repertoáru mnohých značek, mnohdy i ušitá ze vzorovaných látek.

Při kombinování pyžama s dalšími kusy oděvu zvolte kontrastní prvky. Pokud nosíte volné pyžamové kalhoty, zkuste je zkombinovat s přiléhavou blůzou nebo tričkem. Naopak, když si oblékáte pyžamové šaty, můžete zvolit volnější a oversized svetr. Experimentujte s texturami a vrstvením, k jemnému saténu přidejte koženou biker jacket a doplňte třeba kovbojskými botami. Zmiňované stylové Skandinávky i ležérní Pařížanky dokazují, že tento trend je univerzální, přizpůsobitelný každému osobnímu stylu. Kombinací pyžama s dalšími módními kousky a správným výběrem doplňků můžete vytvořit sofistikované a pohodlné outfity, které budou vypadat stejně tak dobře na nedělním ranním trhu, jako večer v divadle. 

Rezervováno pro spáče Aneb móda inspirovaná spánkem

elle.cz

Zdroj: Autorský článek