Rick Owens: Kouřová clona za soumraku a excentrický minimalismus

 

“Oděvy, které vyrábím, jsou mou autobiografií. Jde o klidnou eleganci, o kterou aspiruji a odráží se v nich i škody, které jsem napáchal na své cestě. Jsou výrazem něhy i zuřícího ega. Jsou adolescentními ideály ve své nevyhnutelné porážce,” tvrdí o svých výtvorech introvertní Rick Owens, který je často ve svých počinech velmi nepředvídatelný a osobitý.

Tady se nejedná o konvenční módu ve své komerční banální podobě. Opusťte tedy mantinely přízemnosti. Od hlavního proudu jsme na míle daleko. Práce tohoto designéra je velmi persistentní, hmatatelná a inovativní. Jeho dekonstruované modely čerpají z pojetí tvarů, které jsou megalomanské a zároveň je na nich i něco poutavě minimalistického. Rick Owens netvoří styl ale spíše sochařské umění. A ani v této kolekci tom nebylo jinak.

Jeho show nazvaná "Gethsemane" představila neobvyklé střihy, široká ramena, dlouhé rukávy, netradiční materiály, frivolní detaily a všudypřítomné roušky na obličeji... I klasické kousky nachází na mole Ricka Owense nové poslání. Ovšem samotný catwalk a modelky se nestaly středobodem soustředění celé show. Designér nám v jejím průběhu dal překvapivě nahlédnout i do “backstage” na pláži.

 

Rick Owens

Acne Studios: Co když povstaneme a znovu vstoupíme do společnosti?

elle.cz