Surrealismus ve své nejčistší formě SCHIAPARELLI S/S 2022

 

Cardi B, Lady Gaga, Beyonce, Adele... to jsou hvězdy, které si oblíbily surrealistický maximalismus Schiaparelli. A můžeme jim to vyčítat? Nikoliv. Jde totiž vždy o velkolepé a dekadentní kousky, které jako by byly vystřižené z modernistických pozlacených vitráží snového světa. Aktuální kolekce však přidává i velmi psychedelickou rovinu. Nacházejí se v ní modely, které jsou zároveň konzervativní i vulgární a tato kontradikce jako by byla i tématem celé show.

 

SCHIAPARELLI

 

Vše začíná a končí Elsou Schiaparelli samotnou. Ta dala módnímu domu nejen jeho jméno, ale také identitu. Roseberry tentokrát absorboval myšlenku na to, co by asi nosila jeho múza doma na dovolené.  

Kolekci rozdělil do dvou částí. Ta první “Elsa ve městě” nás provází extravagantními zákoutími přehnaných proporcí a nepřehlédnutelných doplňků. Můžeme letmo postřehnout i inspiraci sedmdesátými lety. Následující segment pak designér pojal jako neobvyklou plážovou eskapádu v kůži, třpytivých teplácích a s květy na hrudi... Je to zkrátka letní šatník jako řádný jiný.

 

Blázen do romantiky, Giambattista Valli a jeho kolekce S/S 2022

elle.cz