Tak trochu divné, ale přesto cool doplňky letošní zimy

 

Ať už tak, či onak, vypadat stylově v zimě je poněkud náročná disciplína, nemyslíte? Vše, co máme v zimních měsících na sobě, bývá ukryto pod několika dalšími vrstvami. V chladnějších měsících zkrátka není čas na hrdinství – kolik vrstev obléknete, tolikrát jste člověkem. Může být těžké najít způsob, jak předvést svou osobnost, když upřednostňujete teplo před stylem. Avšak náročné povětrnostní podmínky mohou navzdory situaci poskytnout dostatek příležitostí pro kreativitu.

Nosíte-li celou zimu jeden či dva kabáty, je důležité pohrát si s detaily. Jako vždy, řeknete si. Tentokrát to ale platí dvojnásob. Pozornost tedy soustřeďte na doplňky, a to i na ty nejroztodivnější. Je jich dost – pletené balaclavy, puffer boots či puffer pants od Prady nebo velké barevné klobouky z umělé kožešiny. Zimní doplňky byly ústředním bodem nejnovějších kolekcí a návrháři se jistě dobře bavili, když objevovali nová řešení ve zdánlivě nekombinovatelných situacích. Budeme tyto cool kousky všichni s nadšením nosit, nebo si nejnovější zimní trendy necháme ujít, ptáme se?

Přivítejte v šatnících balaclavu. Je zpět!

Balaclava aneb doplněk, který jsme v dětství znali jednoduše jako nenáviděnou kuklu, se kterou se ti šťastnější z nás setkali jednou do roka na lyžařském svahu, zatímco jiní ji pro dobrý pocit rodičů museli nosit celou zimní sezónu, je zpět. Balaclava sice není nic nového pod sluncem, ale tento rok zažívá svůj velký návrat. Pravděpodobně nebude pro každého, ale jedno je jisté – zůstanete díky ní v teple. Vaši prarodiče toto tvrzení jistě potvrdí. Dobrá zpráva je, že se balaclava vrací v mnoha materiálových i vzorových provedeních. Můžete sehnat i takovou, která byla vyrobena přímo u nás v Česku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Puffer jackets, puffer pants, puffer boots, puffer téměř cokoliv

Máme pokračovat? Čím to, že si návrháři tak moc oblíbili puffer materiály, že je zapojují do svých kolekcí ve velkém? Najdete je snad všude, i na takových kusech oděvu, kde byste je opravdu nečekali. Na puffer pants a puffer shorts, ale i puffer boots narazíte letos nejen v Cortině d'Ampezzo, ale i v ulicích Prahy. Tuto vlnu sice možná spustila kolekce Miu Miu pro podzim a zimu 2021, ale odezva dalších značek a především běžného retailu je natolik velká, že už tyto kousky seženete takřka kdekoliv. Pokud tedy máte o poněkud netradiční doplňky zájem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Nezalekněte se toho, že puffer kousky přidávají na objemu. Vždyť v tom je kouzlo těchto hravých doplňků. Někdy zkrátka platí, že více je prostě více. A to nejen v případě materiálů, ale i barev. Pastelové tóny se totiž nikdy neomrzí...

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

A pokud si na nová pojetí puffers netroufáte, vsaďte na starou dobrou puffer jacket. Objemná prošívaná bunda je věčná klasika – a když ji dobře zkombinujete, třeba s kontrastními doplňky, rozhodně zalichotí i vám. A co víc, perfektně zahřeje. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Překvapivě decentní hood scarfs

Pokud si netroufnete na balaclavu, máme pro vás decentnější řešení. Seznamte se, prosím, s hood scarfs. Tato záležitost, jak už sám název napovídá, je kombinací kapuce a šály. Je to bezpochyby velmi elegantní doplněk, který je ideální pro ty, kteří nosí šálu často i přes hlavu. Vzpomeňte si na tyto řádky, až vám opět bude padat z vlasů. A všem zájemcům rovnou prozradíme, že hood scarfs má ve své kolekci třeba módní značka Totême.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Nic než jen boty z umělé hmoty

Další doplněk, který si získal oblibu módních nadšenců, jsou boty z umělé hmoty. Čtete správně, je to tak. Dříve než zanevřete na něco, co ve vás pravděpodobně evokuje nepohodlnou a neforemnou obuv, povíme vám, že tyto kousky z umělé hmoty do svých kolekcí zařadil například trendsetter tak velký, jako je samotná Bottega Veneta, či značka tak hravá, jako je JW Anderson. Tak co, vyzkoušíte je?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Faux fur všude, kam se podíváš

Více je více, říkáme, a simultánně si nasazujeme klobouk a velký límec z umělé kožešiny. Jestliže jste si mysleli, že umělé kožešiny vás minou, letos už jim těžko uniknete. Číhají na vás totiž prakticky všude – různých objemech, barvách i materiálech. Najdete je ale i na doplňcích, u kterých byste jejich použití shledali jako vysoce nepraktické: například na botách či kabelkách. Připravte se taky na velký návrat beranic a kultovních klobouků z umělé kožešiny od Emmy Brewin. V těch se poslední dobou objevují nejen severské IT-girls, ale i americké celebrity. Nejednou se v nich nechala vidět třeba popová královna Rihanna.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Go big or go home

Pokud přecejen chcete zůstat věrni tradičním zimním doplňkům, učiňte tak ve velkém stylu. Módní značky věští nadějnou budoucnost nadčasové oversize klasice, a čím objemnější bude, tím lépe. Nemusíte se obávat, že velké šály budou připomínat deku – vždyť tato asociace oversize kousků je už dávno překonaná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

A pokud jste dočetli až sem, zeptáme se ještě jednou. Yay or nay?

Mohlo by se vám líbit

Vítejte na horách! oddejte se après-ski mood v kampaních módních domů

Slunce je slabé, ale přesto hřeje. Sněhu tolik, že se pod jeho tíhou větve stromů prohýbají. Zima, která zebe, ale vám to nevadí. Nevadí, protože jste právě zdolali zasněžené vrcholky hor ladnými obloučky. Červené tváře, prokřehlé ruce, vlasy od větru rozevláté. Odepnuli jste lyže, objednali si na baru drink, lyžařské brýle střídají ty sluneční, usadili jste se do pruhovaného lehátka a rozhlížíte se kolem... To je après-ski. Vítejte na horách, vážení!
elle.cz