Velký podzimní průvodce sneakers trendy

Zaručené značky

Dávno je pryč doba, kdy byly vidět v českých ulicích jen dvě značky tenisek: adidas a Nike. Ty zůstávají sázkou na jistotu, ale trendy posledních sezón daly příležitost vyniknout i daleko menším značkám. New Balance a Asics vyrábí skvělé retro běžecké siluety. Salomon a ON Running vám přinesou do šatníku aktuální outdoor trend. A třeba v Moncleru umí udělat boty, které jsou outdoor i high-fashion v jednom. Projeďte si jejich profily na Instagramu a uvidíte, která značka vám padne do oka. A ano, kolaborace jsou stále důležitou součástí sneaker game. Žádané jsou boty ve spolupráci se značkami Kith, Sporty & Rich a Humanrace. Nebo jde o výtvory v designérských týmech v Tiffany, Wales Bonner, Salehe Bembury či Samuel Ross.

Mesh Season

Tenisky v retro běžeckém stylu s jemnou tkaninou na vrchu jsou všude a měly by být i u vás doma. Skvělé kolekce má Asics, kde si snad nejde vybrat špatně. Začněte modely Asics GEL-Kayano 14, Asics GT-2160 nebo Asics GEL Nimbus 9. Stačí si najít svoji oblíbenou barvu. New Balance je známý primárně pro jejich „dad shoes“, ale ani oni si „mesh season“ nenechali utéct. Trendy jsou boty s číselným označením 530, 610 nebo 860, hlavně ve všech šedo-béžovo-stříbrných provedeních. Kdo si chce připlatit, pořídí si exkluzivní a výrazné kolabo New Balance 860 x Aimé Leon Dore.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Placatý trend s třemi pruhy

Této tenisce nepatří jen podzim, ale celý rok. Boty adidas Samba zažívají letos neuvěřitelný boom. Kořeny tenisky sahají do roku 1950, ale v tomto roce se jejich popularita znovu rozšířila z ulic New Yorku a videí na TikToku do celého světa. Typické je pro ně kožené provedení v bílo-černé variantě s hnědou gumovou podrážkou. Komu tyto barvy neladí, nemusí zoufat. V poslední době vyšla spousta dalších variant. Na FLEXDOG hledejte adidas spolupráce s Wales Bonner, Humanrace, Clarks, Sporty & Rich nebo Kith.

Exkluzivní, blýskavý, limitovaný

Jednu z nejočekávanějších tenisek tohoto roku vytvořili společně týmy značek Nike a Tiffany & Co. Oficiálně se bota Nike Air Force 1 x Tiffany & Co. „1837” začala prodávat v březnu tohoto roku, ale nejlepší čas na nošení černé kožené tenisky je podle nás právě teď. Odrazem newyorských a basketbalových příběhů za těmito sneakers je zvolená černá barva i stříbrné detaily na patě.

Kde to všechno najít

Tohle je spousta tenisek, kterých jsou sice plné trend reporty i Instagram profily celebrit, ale často se víc než špatně shánějí. Najít je může být obtížné, ale cesty jsou. Právě na platformě Flexdog můžete najít například speciální Flexdog Search Engine, kde si ceny a dostupnost produktů všech významných značek jako Nike, adidas, Gucci, Balenciaga nebo Prada srovnáte. Stačí si vybrat svoji oblíbenou značku nebo model a začít porovnávat nabídku více než 130 obchodů na jednom místě. U limitovaných tenisek, jako jsou Nike Air Force 1 x Tiffany, může být rozdíl v ceně i víc než 10 000 Kč.

Tenisky ke každému outfitu: Způsoby, jak tenisky nosit pokaždé jinak

elle.cz

Zdroj: Autorský článek