Minulý týden uvedla videoklip TEARS, ve kterém září ve světle modrém kostýmku s retro kloboukem, rukavičkami a ikonickou červenou rtěnkou – jako vystřižená z reklamního hollywoodského plakátu. Na pódiu pak při koncertech střídá bílé go-go boots s platformami a pro debut Jonathana Andersona v Dioru oblékla šedý kostýmek evokující slavný „New Look“ z roku 1947.
Retro návrat i na světových molech
Retro trend není jen její vizitkou. Na estetiku minulých dekád vsadili i návrháři jako Miu Miu či Fendi. Miuccia Prada ve stylu Raw Glamour skládala mini sukně přes volné džíny a nově definovala siluetu moderní ženy. Miu Miu zároveň vrátila na scénu ikonickou bullet bra i hravé nadkolenky.
Marilyn Monroe a glamour styl
Sabrina sama přiznává, že před pár lety by si na některé kousky netroufla, dnes ale módu vnímá jako prostor k objevování a hledání sebe sama. Inspiraci hledá i u ikon starého Hollywoodu, především u Marilyn Monroe, jejíž ženské siluety a glamour styl zpěvačka často přetváří pro moderní looky a své pódiové kostýmy. A právě tato hra s historií, kombinovaná s osobní kreativitou, z ní dělá nejen hudební hvězdu, ale i inspiraci pro všechny, kdo se chtějí oblékat s nádechem nostalgie a velkou dávkou sebevědomí.
Sofistikovaný look
Pokud chcete zachytit kouzlo stylu Sabriny Carpenter, sáhněte po kombinaci ženských siluet a hravých retro detailů. Nebojte se kostýmku s vypasovaným sakem, retro šatů a bot na platformě a doplňte look ikonickou červenou rtěnkou. Zpěvačka dokazuje, že i na první pohled zastaralé trendy mohou působit současně a svěže – a její looky jsou toho důkazem.

Pin-up punčochy, šátky i go-go boots
Její šatník je plný detailů, které evokují starý Hollywood i ikonické momenty módy druhé poloviny 20. století. Často sahá po punčochách ve stylu pin-up, včetně rybářských síťovaných, které odkazují na čtyřicátá a padesátá léta. Uvidíte ji také se šátkem do vlasů – oblíbeným doplňkem Audrey Hepburn nebo newyorské společenské ikony Babe Paley. Na pódiu střídá bílé go-go boots, typické pro šedesátky, nebo s platformami na podpatku s otevřenou špičkou.
Sabrina Carpenter ukazuje, že retro glamour se dá nosit i dnes – a podzim je ideální chvíle, jak to vyzkoušet. Vsaďte na červenou rtěnku, vlněný kostýmek nebo šátek do vlasů a dopřejte svému šatníku špetku starohollywoodského kouzla. Podzimní outfity tak získají šmrnc, který vás odliší od davu. Inspirujte se Sabrinou a dovolte si být odvážnější – právě teď je čas přidat trochu retro elegance i do všedních dnů.
- Zdroj článku:
Autorský článek, Launchmetrics / Spotlight








