10 módních novoročních předsevzetí pro rok 2015

1. Udělám průvan ve skříni.

Ještě než začne jaro, podrobím svou skříň důkladné prohlídce a zbavím se opravdu všeho, co nenosím. Ať už jde o šaty, které jem si pořídila s vidinou, že „do nich zhubnu,“ žmolkovité svetry, džíny „na chalupu“ nebo věci, které se mi prostě k ničemu nehodí.

2. Začnu si budovat základy šatníku.

Existují kousky oblečení, které dokážou zachránit každou situaci. Patří k nim trenčkot v neutrální béžové barvě, dokonale padnoucí malé černé šaty, rovné tmavomodré džíny, černé lodičky, bílá pánská košile, černý nebo tmavomodrý kašmírový svetr... Místo abych bezhlavě investovala do trendy úletů na jednu sezonu, zaměřím se na tyhle nezbytnosti, ve kterých nikdy nebudu stylově mimo.

62U79GBGE_large

Trenčkot, Topshop, www.topshop.com, 68 liber

3. Vyzkouším alespoň jeden kousek, na který jsem dosud neměla odvahu.

Ne, nemusí to být leopardí minišaty obepínající postavu jako mokrá rukavice. Může to být třeba klobouk, hedvábný overal, kalhotový kostým... Zkrátka to, po čem jsem pošilhávala, ale říkala jsem si, že „to nejde“.

Snimek_obrazovky_2014-12-28_v_22.21.36

Klobouk, Catarzi, www.asos.com, 50 liber

4. Dám šanci barvám.

Pokud jsem až dosud spoléhala jen na černou, bílou, nebo modrý denim, zkusím to změnit. Odvážím se vpustit do svého šatníku energii a barvy jako je fuchsiová, tyrkysová nebo žlutá.

0264920600_2_1_1

Šaty, Zara, 499 Kč 

5. A dám šanci i bílé.

Vždycky jsem snila o bílém jarním kabátě, bílých letních šatech nebo bílých džínách. Ale vzápětí jsem sama sebe vypeskovala jako dítě na pískovišti: „Vždyť si to hned pokecáš a umažeš!“ Ukážu tedy sama sobě, že jsem dost velká na to, abych opravdu mohla nosit bílou. Nic tak nerozzáří pleť a nedodá vám svěží jarní pocit jako bílá košile nebo šaty.

Snimek_obrazovky_2014-12-28_v_22.25.04_copy¨

Sako, H&M, 899 Kč

6. Troufnu si na nečekané kombinace.

Kožený křivák, bomber, tenisky... S čím to zkombinovat? S džínami a tričkem, napadne mě na první dobrou. Jasně. Ale tentokrát to zkusím jinak. Kožená bunda s tylovou sukní, tenisky k pouzdrové sukni do práce. Alespoň občas chci vypadat a cítit se nepředvídatelně.

unnamed_copy

7. Přehodnotím svá módní tabu.

Většina z nás se řídí jakýmisi nepsanými a nevyřčenými pravidly o tom, co je pro ni „lichotivé“. Možná si už léta myslíte, že se svou postavou „nemůžete“ nosit příčné pruhy, úzkou sukni nebo kalhoty s vysokým pasem. A možná, že je to pěkná pitomost. Mé předsevzetí číslo sedm proto zní: zkusím porušit svá módní tabu, alespoň v kabince v obchodě nebo doma před zrcadlem. A uvidím, co z toho vzejde.

8. Nenechám se zaškatulkovat výškou podpatků.

Znáte ty ženy, které říkají „já nikdy nenosím podpatky“ nebo naopak „já bych bez podpatků nevyšla z domu“? Nechci být jako ony. V mém botníku vždycky budou nejmíň jedny vysokánské lodičky i páskové sandály, ale taky baleríny, mokasíny, tenisky... Protože v každých se cítím trochu jinak a dávají mi tolik možností ke kombinování.

9. Pořídím si alespoň jeden designový šperk.

A klidně si ho pořídím sama, pokud se k tomu nemá žádný přítel, manžel nebo milenec. Protože ten pocit, když se na mém prstě zatřpytí kousek kovu, který má svůj příběh a navíc souzní s mou duší, je prostě k nezaplacení.

Snimek_obrazovky_2014-12-28_v_22.35.42

Náušnice Love Birds, zoeandmorgan.com, 131 dolarů 

10. Budu se oblékat především sama pro sebe.

Nebudu se snažit svým outfitem naplnit představu, kterou o mně má moje matka, můj kluk nebo kolegyně v práci. To, co nosím, musí vyjadřovat, kým chcem. A já chci být jedině sama sebou.  

EBC promo