FENDACE, OPULENTNÍ SPOJENÍ FENDI A VERSACE

 

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde totiž jen o překvapivou spolupráci zdánlivých módních rivalů, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků, v jejímž průběhu Kim Jones se Silvií Venturini Fendi vnášejí svůj úhel pohledu do tvorby značky Versace, zatímco Donatella Versace přetváří k obrazu svému práci značky Fendi. Když byla loni v září kolekce na milánském fashionweeku představena, bylo hned jasné, že bude oč stát. Omniprezentní duch kreativní svobody byl hmatatelný více než kdy dříve a předznamenal davové šílenství po módních artiklech, které spojují zdánlivě nespojitelné.

Společná kolekce italských módních domů zahrnuje dvě linie, kterým každý z módních kurátorů vetknul svou vizi. Fendi by Versace je navržen Donatellou Versace, zatímco Kim Jones navrhuje Versace by Fendi. „Je to spíš jakási výměna než spolupráce, ale především jde o vzájemné přátelství. Je to krása společně trávených chvil po době odloučení a oslava žen, které mě tolik inspirovaly,“ okomentoval kolekci Kim Jones, kreativní ředitel dámské sekce Fendi. „Z kampaně vyzařuje stejný duch přátelství a energie, které jsme pociťovali při práci na kolekci. Kim je vizionářský návrhář a inovátor. Pro mě bude Fendace navždy znamenat lásku,“ dodala na to konto Donatella Versace.

 

 

Výrazné potisky a křiklavé barvy, snoubící se se zlatou zdobností. Drahé kameny a blyštivé šperky. Charakteristické prvky značek Fendi a Versace jsou kladeny do nových spojení, ovšem vždy v nich zůstává něco důvěrně známého natolik, že dokážeme odhadnout, jaký symbol patří kterému domu. Kolekce těmito znaky jasně dává najevo, že vznikl jedinečný design, který však zásadně respektuje oba módní domy. Jsou to právě tyto drobné zmínky a odkazy, které kolekci v nespočtu módních spoluprací činí stále ještě překvapivou.

Pozoruhodná je i kampaň, která kolekci doprovází. Zasazuje Fendace do scenérie exkluzivního nočního klubu, jehož vchod střeží Kristen MacMenamy a Naomi Campbell, a do kterého se chce každý dostat, ale ne každému se to podaří. Supermodelky Anja Rubik, Adut Akech, Amar Akway, Anok Yai, Imaan Hammam a Lina Zang. Ta před pár dny předznamenala dnešní příchod kolekce do prodeje.  

KVĚTNOVÝ FASHION NEWSFEED: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

elle.cz