KVĚTNOVÝ FASHION NEWSFEED: Aktuální zpravodajství ze světa módy

 

Prada

Prada představuje organickou denimovou kolekci a tím ukazuje jasný směr, kterým se chce v budoucnu vydat. Udržitelnost se začíná stávat všudypřítomným znakem luxusu, a proto je i tato Dior linie vyrobena ze 100% organické bavlny s certifikátem Global Organic Textile Standard (GOTS). K jejímu zpracování je užíváno méně vody i energie, aby bylo zajištěno, že planeta nebude zbytečně trpět. Kvalita však zůstává netknutá.  

 

Dior
Info ikona

 

Levi’s & Miu Miu

Upcycled by Miu Miu usiluje o udržitelnost a ve spolupráci s Levi’s nyní vdechuje nový život oblíbenému denimu. Klasické džínové kousky Miu Miu přetváří s citem opravdového milce denimu a hravostí a představují je múzy značky – herečka Emma Corrin a modelky Lila Moss a Georgia Palmer, které zvěčnil Johnny Dufort.

Tento společný projekt zahrnuje vintage pánské džíny 501 a džísky Trucker Jacket z 80. a 90. let MADE IN USA. Oslavuje ikonické kousky, které se zrodily z amerického pracovního oblečení a od poloviny padesátých let 20. století jsou symbolem mladické rebelie. Miu Miu je přetváří a personalizuje, hraje si maskulinitou i ženskostí a cílí na stejně svobodomyslné ženy. Vintage denim je ručně zdoben věhlasnými krystaly, perlami, květinami a celoplošnými výšivkami Miu Miu, balónové rukávy a výrazné kožené nášivky s motivy intarzie jsou inspirované stylem Art Deco.

 

Levi’s
Info ikona

 

Designblok

Hlavním výstavním místem Designbloku 2021 bude, stejně jako v minulém roce, Gabriel Loci na pražském Smíchově. Program festivalu se ale letos rozšíří o nové místo na Starém Městě – novinkou letošního ročníku je výstavní projekt nazvaný RENESANCE 21, který návštěvníky zavede do Uměleckoprůmyslového musea v Praze (UPM). 23. ročník největšího českého festivalu designu a módy proběhne od 6. do 10. října 2021. Tématem, které tradičně propojí jednotlivé části festivalu, bude letos ŠTĚSTÍ.

 

Designblok
Info ikona

 

Marks&Spencer

Britská značka představila novou kolekci ve velice netradičním duchu - pomocí materiálů, potisků a nové přísahy. Nejenže se zavázala za lepší budoucnost, když se rozhodla používat pouze udržitelně získávanou a zpracovanou bavlnu, ale také udělala krok ke spolupráci pouze s léty prověřenými partnery a dodavateli.  

Co se týče látek, těšit se můžete na bavlněný modal, jež se navíc chlubí inovativní technologií Body Sensor, která se postará o pocit pohodlí při nošení nehledě na venkovní teplotu i “natural touch flexifit” jež se perfektně přizpůsobí vašemu tělu. Na své si však přijdou nejen milovníci přírody a všeho, co nabízí, ale také fanatici do potisků. Celá kolekce se totiž nese v duchu květin a na vás tak konečně dýchne ta pravá letní atmosféra. Sedmikrásky, růže, slunečnice a vlastně celá botanická zahrada přijde na návštěvu nejen do vašeho šatníku, ale také do ložnice. Mimochodem věděli jste, že jedna ze tří Britek nosí podprsenku z Marks&Spencer? Troufáme si říct, že u nás to bude podobně...

 

Marks&Spencer
Info ikona

 

Butik Murizari

Otevřít obchod v době pandemie je celkem kaskadérský kousek. Nový butik Murizari, který najdete U Prašné brány, se toho ale nebojí. Zrodil se z následování tradice italské obuvi, které v průběhu let dozrávalo. Nyní nabízí výběr výhradně ručně vyrobených produktů, které se značí nadčasovostí, jedinečným zpracováním a důrazem na detaily. Produkty jsou zhotovené z řady vysoce kvalitních materiálů.

Jedná se o koncept butiku s vícero značkami, který je typický pro státy jižní Evropy, a který se vrací do mezinárodní dimenze. Výběr výrobců a značek je výsledkem dlouhodobého průzkumu trhu v dané oblasti a desítkami let zkušeností na poli módy a dizajnu. Murizari má původ v oblasti Florencie, tudíž se část výroby odehrává přímo v toskánských kopcích. Další část je vyráběna na územích Marche a Kampánie, které patří mezi nejznámější oblasti produkce obuvi na světě, jsou vysoce reprezentativní a mají výjimečnou povahu italské módy. Koncept butiku Murizari je pružný a dynamický tak, aby se v jeho stylu odráželo neustálé nacházení nových a inovativních řemeslných výrobců. 

 

Murizari
Info ikona

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA