Oblékněte se chytře na podzimní běhání

Propagace značky Adidas. Redakce neručí za obsah článku.

Vyzrajte na rozmary podzimních dní a přesvědčte se, že běhání v tomto období je ve skutečnosti příjemnější než v létě.

Na proměnlivé počasí se připravte zásobou triček s krátkým i dlouhým rukávem. Pokud ještě nechcete dát sbohem oblíbenému tílku nebo odhalování bříška běháním v podprsence, vybavte se lehkou bundičkou, která vás ochrání před mírným deštěm a větrem. Tajemství pohodlného podzimního běhu spočívá ve správném vrstvení oblečení.

Při špatné kombinaci oblečení vám totiž hrozí přehřívání, které výrazně snižuje výkonnost organismu. Na kratší výběhy vám proto mnohdy budou stačit například dvě trička s krátkým rukávem a pro delší běh jen jedno tričko s dlouhým rukávem. Přednost byste přitom měla dát funkčním materiálům, které rychle odvádějí vlhkost od těla a snižují tak riziko prochladnutí.

M62456_2F

Na kratší běhy postačí dvě trička s krátkým rukávem, ale musí být funkční. Např. adidas Supernova Primeknit, 1499 Kč.

Při výběru bundy sáhněte po modelu bez podšívky. Taková bunda nebude dlouho zadržovat vlhkost, což je pro běh v chladném počasí klíčová vlastnost. V horším počasí budete také potřebovat bundu, která je dostatečně větruvzdorná a přes zip ani švy nepustí k vašemu tělu chladný vítr. Pokud se chystáte na indiánský běh, ideální variantou bude tričko s dlouhým rukávem a bunda, kterou si pro běžecké pasáže uvážete kolem pasu a na chůzi si ji obléknete.

Pokud teplota neklesne pod nulu, budou vám na nohy stačit klasické legíny. Minimum by přitom měla být ¾ délka, abyste v teple udržela kolena. Podobně se postarejte i o kotníky. Nízké ponožky nechte v šuplíku až do letních měsíců a vybavte se vysokými, nejlépe funkčními ponožkami, které nenasáknou pot.

Pro běh zasucha vám dobře poslouží stejné boty, ve kterých jste běhala v létě. Do deště nebo sněhu už ale budete potřebovat boty s goretexovou membránou, jež nepustí dovnitř vlhkost, ale zároveň umožní vašim nohám dýchat. Po doběhnutí v běžeckém oblečení zůstávejte maximálně pět minut a poté se co nejrychleji převlékněte do suchého.

screenshot_2014-10-03_v_15.48.21

Mírný déšť zvládnou i vaše letní běžecké boty. Například adidas Energy Boost 2, 3999 Kč.

Nezapomínejte ani na jiná nebezpečí, než jaké představuje podzimní počasí. S kratšími dny roste pravděpodobnost, že budete vybíhat nebo se vracet domů za tmy, a proto byste neměla podcenit ani svou viditelnost. Ujistěte se, že vaše běžecké oblečení má dostatek reflexních prvků, a to nejlépe po celém těle. Částečně vám pomohou také výrazné neonové barvy oblečení a bot. Nejen že budete trendy, ale také si užijete běhání v bezpečí bez špatných následků.

EBC promo