POZVÁNKA: IKONICKÝ DESIGNBLOK

V expozici SIMPLE Carollinum concept store ji reprezentuje kožený křivák návrháře značky Saint Laurent Hediho Slimana. Lukáš Loskot, kreativní ředitel SIMPLE vysvětluje tuto volbu slovy: „Motorkářská kožená bunda, ve francouzštině označovaná „Le Perfecto“ je jeden z věčných kusů šatníku. Opakuje se zatím ve všech kolekcích Hedi Slimana pro Saint Laurent a je tak esencí nového stylu Saint Laurent, na který jsme chtěli upozornit.

Realizací instalace pověřil SIMPLE tvůrčí duo Jan Grombiřík – Matouš Tichý. „Duo Grombiřík – Tichý patří k výrazným talentům naší, nejen módní, fotografie. A jejich styl – jednoduchý, věcný a přitom silně emočně nabitý koresponduje se stylem Simple,“ vysvětluje Lukáš Loskot. A bezpochyby i s historií koženého křiváku.

Tichý s Grombiříkem se ujali nejen fotografování, které je jim vlastní, ale tvůrčím způsobem pojednali celý koncept. Instalace v zatemněné místnosti, kde světlo bude soustředěno jen na bundu, je symbolikou oltáře. V místnosti bude také speciální vůně vykuřovadla a celkový dojem doplní na míru složená mystická zvuková kulisa.

Člověk by se měl příchodem do místnosti dostat do úplně jiného světa; všechny jeho smysly by se měly zatočit,“ vysvětlují autoři projektu. „Nedílnou součástí je modelka Karolína Mrozková. Karolína patří k nejžádanějším modelkám současnosti, reprezentuje celosvětový úspěch a zároveň ve svém volném čase nosí křiváka Saint Laurent,“ dodávají Tichý s Grombiříkem k výběru tváře projektu. 

„Po loňském tématu ikonických plášťů v podání předních českých designérek jsme se letos rozhodli pro prezentaci zahraniční značky z našeho sortimentu, ale prezentujeme ji po našem. Těší nás, že místní scéna oplývá talentovanými tvůrci, kteří by bez mrknutí oka obstáli ve světě a proto propojujeme tradiční francouzský módní dům s nadějnými českými umělci,“ dodává Loskot.

Společný projekt SIMPLE, malíře Matouše Tichého a fotografa Jana Grombiříka bude součástí designové přehlídky Designblok 2013. Expozice bude ke zhlédnutí v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 2, Praha 1, od 7. do 13. října 2013.

P.S. Do historie ikonického křiváku vás  na ELLE.cz zavedeme v pondělí. Perfektní znalostí Prefecta umocní zážitek z instalace.

SL_OK5total


EBC promo