Proč se dobře oblékat i do kanceláře?

Trend ležérního oblečení nám všem dost zkomplikoval život. V otázce ‚co si mám vzít na sebe‘ tedy rozhodně ano. Dříve to bylo jasně dané: šaty, kostýmek, uniforma, silonky, lodičky, rukavičky, kabelka… Dnes nosíme kalhotové kostýmky, džíny a někdo si vyrazí i v trendy tepláčkách. S větší možností volby přichází i větší pravděpodobnost chyby. Co vypadá dobře ve volném čase, nemusí sedět vaší práci. Připouštíme, že existují výjimky, a také proti gustu… pokud ale budujete kariéru v bance nebo jiné konzervativní instituci, je pro vás přílišná kreativita passé. Chcete, aby si vás šéf pamatoval jako tu ve flitrovém disko topu, nebo tu, co předvedla skvělou prezentaci? Pak je tu několik pravidel, kterých se držte.

1. Oblékejte se o trochu lépe než ostatní
Každoročně investujte do několika kvalitních kousků, které budou ukazovat váš status. Muži mají drahé hodinky, vyleštěné boty a co vy? Krásná kabelka, kvalitní psací potřeby a skvěle padnoucí kostýmek nebo značkový šátek jsou jen začátek. Když budete dobře oblečena, budete se cítit sebevědomější.

2. Oblékejte se pro tu pozici, kterou chcete, a ne tu, kterou máte…
…a nemůžete udělat chybu. Zapomeňte na krátké sukně, výstřední topy, špatně padnoucí oblečení a další výstřelky. Ty vás daleko nedostanou.

3. Když víte, že vás čeká něco důležitého, oblékněte se na to
První dojem máte šanci udělat jen jednou. S kostýmkem nebo v šatech nemůžete šlápnout vedle.

4. Noste barvy
Černá je sázka na jistotu, ale i cesta do pekel. Barvy, které vám sluší, upoutají pozornost k vaší osobě. A  tím pádem i k vaší práci. Mají větší význam, než si myslíte.

5. Nechte si poradit
Nevíte si rady? Sledujete trendy, ale pořád to není ono? Vsaďte na odborníka-stylistu. Dokáže s vámi divy. Byla byste překvapená, kolik špičkových ředitelek konzultuje svůj šatník s profesionály. No, kolik jich je? Všechny, které známe! :)

Krásné kabelky, luxusní lodičky a jiné doplňky, které dodají vašemu looku noblesu, najdete na našem ELLEshopu. Tak rychle na nákupy :-)

Olajkuj a vyhraj! Sledujte ELLE.cz i na Facebooku. Do 31. 10. 2012 tu můžete soutěžit o parfém Lady Million nebo DVD z produkce ELLE. Jděte na www.facebook.com/ELLE.cz

EBC promo