REKLAMA

Redesign Wonderlab a další velké změny ve Swarovski

Říše divů 

„Ignite your dreams“ neboli „Dejte průchod svým snům“ – to je nová výzva k činu pro svět Swarovski, stanovená v imaginární Wonderlab. Vyjadřuje, jak si Giovanna Engelbert, nová a historicky první kreativní ředitelka zastřešující celou společnost Swarovski, představuje moderní křišťálový životní styl, radikálně inkluzivní laboratoř kreativity, která vybízí svět, aby oslavoval lidskou individualitu a účastnil se této fantazie.

„Wonderlab je idea, je to imaginární místo, v němž je vše, co společnost Swarovski vyznává a co nás bude inspirovat i v příštích letech,“ uvedla Giovanna. „Wonderlab je spojení vědy a kouzla, střetává se zde výjimečnost s elegancí: je to pocit údivu, který by měl zažít každý, koho pozveme do našeho nového světa ve Swarovski.“ Nové pojetí s explozivním přístupem k barvě, rozměům a úpravě vzhledu se promítá i mimo produkt – do nových zážitků, událostí a nových koncepcí prodejen po celém světě – a transformuje způsob, jakým je značka Swarovski vnímána, radikální novou vizí pro příští generace.

Kolekce I

První interpretace Wonderlab byla uvedena do života v první kolekci Giovanny Engelbert nazvané „Kolekce Jedna“. „Chtěla jsem prozkoumat základní geometrii křišťálu a potenciál jeho využití jako materiálu. Vrcholnou inspirací pro mne byly první nákresy Daniela Swarovského, díky nimž jsem objevila kouzlo jeho raných vynálezů a pochopila jeho sen vytvořit něco, co svět dosud neviděl. Tím, že jsem se vydala na svou vlastní cestu kreativity, respektuji, jak mohou transformativní šperky vypadat – chtěla jsem je vytvořit také s vizí stylu, který může oslovit ženy i muže, aby se díky němu cítili být sami sebou, odvážní a jedineční.“

Kolekce, jejíž jednotlivé kousky vypadají jako natrhané v „matemagické zahradě“, jak Giovanna nazývá svou inspiraci, je pestrým výběrem náhrdelníků, náušnic, prstenů, náramků a šperků na tělo, které vystavují na odiv základní, přirozené, a přesto magické vlastnosti křišťálu. Díky invenčnímu přístupu k rozměrům, výbrusu a barvě vznikla ultra nápadná, ultra expresivní a ultra univerzální kolekce, která vyzývá svět, aby prozkoumal její kreativitu, v níž se prolíná velkolepá nádhera a hravost.

 

Swarovski
Info ikona

 

Kdo je Giovanna Battaglia Engelbert? 

Nová kreativní ředitelka značky je italská módní konzultantka a mezinárodní redaktorka s více než dvacetiletou praxí. Narodila se v Milánu, kde spolupracovala s těmi největším globálními luxusními společnostmi na produktovém designu, marketingu a obchodu. Ve firmě Swarovski působí od roku 2016 v kreativním oddělení B2B a nyní se stala první kreativní ředitelkou šperkařského brandu v historii.  

“Swarovski prozařuje svět módy, zábavy, vědy i designu jako nevyčerpatelný zdroj kultury a stylu již celé dekády. Jsem nadšená, že mohu do budoucna řídit kreativní vizi takového velikána,” uvádí Giovanna Battaglia Engelbert.  

 

Swarovski
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA