Michal Kadaník: Muž, který posouvá hranice zlatnického řemesla

První šperk vytvořil Michal v šestnácti letech pro maminku. Jednalo se o přívěšek. Na střední škole pak potají vyráběl na soustruhu místo matek šperky pro holky, které se mu líbily. Svůj první prsten z lásky vyrobil v sedmnácti letech. Dnes jich má na svém kontě okolo dvou tisíc, přičemž jeden ručně opracovaný prsten trvá vyrobit klidně celý den. Postupem času navíc spojil lásku, šperky i kresby v jedno. Vystudoval umělecko-řemeslný obor zlatník u pana Lambeitla. Od konce studií se pak tenhle talentovaný umělec věnoval volné tvorbě a užíval si svobody v kreativitě, později se nechal zaměstnat jako zlatník a jako fasér, kde získal zkušenosti s 3D technikou, zasazováním kamenů a různými technologiemi. Bohémský způsob života se vtiskl i do kreativy Kadaníkovi pozdější tvorby. V portfoliu najdete jak třpytivé šperky z lásky, tak punkerské pyramidy. 

Šperky Michal Kadaník

Věci dělá neotřele...

Kadaník si jde svou vlastní cestou, nesleduje příliš trendy ani konkurenci. Svou práci považuje za průsečík mezi uměleckým a klasickým šperkem. Zakládá si na tom, že vyrábí svůj vlastní design. Inspiraci čerpá ze zážitků a prožitků a ty následně přetaví ve šperk. Nebaví jej kráčet po ušlapaných cestách, ale spíše testovat mantinely.  Snaží se podtrhnout jedinečnost každé osobnosti, která bude jeho šperk nosit. V kombinaci s jeho perspektivou, s dosavadními zážitky a pocity, vznikají naprosto unikátní šperky.

To je také případ nově uvedené umělecké kolekce, která je určena pro extravagantnější a náročnější klientelu. Exkluzivní řadu šperků lze poskládat do interiérové skulptury a zasadit do vitríny, která se stane dominantou interiéru vašeho domova! Ve šperkovnici by jich byla přece škoda. 

Michal Kadaník a jeho nová kampaň šperků

Kampaň, která oslavuje ženskou krásu

Držitel několika designových ocenění aktuálně představuje novou kampaň, kde adoruje ženskou krásu. Pro prezentaci své tvorby zvolil tři výrazné ženy různého věku, velikosti a zaměření. Kampaň má za cíl dokázat, že jeho šperku sluší skutečně každé ženě, ať je jakákoliv. Šperk zde není prezentován jako součást ženské osobnosti, nikoliv jako hlavní objekt kampaně.

,,Myšlenka kampaně, že jsme všechny krásné ať jsme jakékoli, a že jinakost není mínus, ale naopak přednost je něco, co naše společnost potřebuje slyšet více, než kdy dříve. A fotky Petra Kozlíka s tak krásnými šperky od Michala přesně tento vzkaz dokumentují. Krása se skrývá v odlišnosti,” říká plus size modelka Natálie Debnárová.

Michal Kadaník a jeho šperky

Šperk od srce, který vám vytvoří na míru

Zkombinujte rukopis českého designéra společně s vaší představou o dokonalém šperku na míru a obdarujte milovanou osobu skutečným originálem. I to nabízí ateliér Michala Kadaníka. Jak konzultace probíhá a na co je třeba se připravit? ,,Inspiruji se motivem, se kterým klient přijde. Upravím návrh dle reálných možností, doladíme barvu kovu a kamene, aby se hodil k obdarované osobnosti, ale třeba i typu pleti nebo k dalším šperkům, které žena již vlastní. Velmi důležitým faktorem je budget, kterým klient disponuje. Na základě všech těchto bodů vypracuji návrh, vytvořím vizualizaci, kalkulaci a od toho se odvíjí další diskuze a následná realizace šperku,” popisuje postup v komunikaci Michal Kadaník.

Pokud jste tedy zrovna v situaci, kdy zvažujete se svým protějškem posun ve vašem vztahu, víte, kam jej nasměrovat. Konzultace s profesionálem, za kterého mluví nejen jeho tvorba, ale také řada spokojených a šťastných zákazníků, totiž přijde určitě vhod.

Michal kadaník
Měření