ŘÍJNOVÝ FASHION NEWSFEED: AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA MÓDY

Ryan Gosling světoběžníkem v nové kampani Gucci

Z kultury cestování, která tvoří historii značky, vychází nová kampaň Gucci Valigeria, ve které vystupuje herec, scenárista, režisér a hudebník Ryan Gosling. Kreativní ředitel Alessandro Michele objektivem fotografa Glena Luchforda zasazuje kampaň do snové dimenze. „Cestování pro Gucciho nikdy nebylo čistě fyzické. Gucci je značka, která doprovázela umělce, spisovatele, herce a režiséry Hollywoodu na jejich cestách,‘‘ uvedl Michele. Přál si, aby předměty z kolekce Gucci Savoy v sobě uchovávávaly zážitky a touhy a sloužily jako úložiště snů. A právě v této snové realitě žije i Ryan Gosling, protagonista příběhu. Jeho cesta ho zavede na překvapivá místa prostřednictvím kufru, který se stává bránou do fantastických světů, které se ukáží být skutečnější, než si jakákoli představivost dokáže představit. Protože vede k realitě objevování, která vždy měla schopnost budovat nečekané světy...

Vydejte se na cestu kolem světa s Ryanem Goslingem...

Soo Joo Park a její Première

„Nosit hodinky Première je jako nosit na zápěstí trochu ducha CHANEL a kus Paříže,‘‘ nechala se slyšet korejsko-americká modelka a umělkyně Soo Joo Park, která se stala novou tváří hodinek Première Original Edition, nejnovějšího vysoce sofistikovaného přírůstku do rodiny hodinek Première. Ty byly vůbec prvními hodinkami značky CHANEL a spatřily světlo světa již v roce 1987. Jejich novodobá silueta byla uvedena se štíhlejším páskem, zdobeném koženým řemínkem. CHANEL tak ikonu oživuje o současné prvky, které ji činí nesmrtelnou.

CHANEL

Vault by Vans, TTSWTRS a boty inspirované vzpomínkami

Ukrajinská značka TTSWTRS započala spolupráci s Vault by Vans. Od počátečního nápadu po realizaci to trvalo tři roky. Týmy byly svědky globální pandemie a krize na Ukrajině, přesto se po každé překážce setkaly, aby poskytly vůbec první spolupráci Vans a TTSWTRS. Streetwear značky společně vytvořily sérii o čtyřech kusech obuvi. Inspirací byly vzpomínky vytvořené při nošení našich oblíbených bot, kolekce se zaměřuje na reprezentaci zážitků, které zanechávají nezapomenutelné otisky a stopy v naší paměti, ať už jde o první tetování nebo vzpomínky pojící se k nošení našeho oblíbeného páru...

VAULT BY VANS x TTSWTRS

Křišťálové střevíčky? Jak je libo, říká Aquazzura zve k spolupráci Swarovski

Značky Swarovski a Aquazzura společně vytvořily high heels v pěti barevných provedeních, které oslavují emblematické prvky obou z nich. Spolupráce oslavuje 10. výročí italské obuvnické značky a jejím výsledkem je zbrusu nový design obuvi v limitované edici. Zdobené křišťály Swarovski a opatřené know-how značky Aquazzura, vystihují úctu k jedinečnému řemeslnému umění a mistrovství. Aquazzura již od svého uvedení v roce 2011 často používá křišťály Swarovski ke zdobení své obuvi a doplňků, je to však vůbec poprvé, kdy se značky spojují v oficiální spolupráci. Swarovski v rámci své Creators Lab spolupracuje s mnohými brandy, na svém kontě má například spojení s Aminou Muaddi, Judith Leiber nebo Nike.

Aquazzura

Balenciaga in Black

Holandské Kunstmuseum Den Haag jako vůbec první v Nizozemsku představuje dílo nejuznávanějšího modernisty módy Cristóbala Balenciagy. Muzeum dnes uchovává například největší archiv Pieta Mondriana na světě a vedle toho také působivou kolekci šatů. Výstava „Balenciaga in Black“, kterou můžete navštívit do 5. března 2023, zkoumá úctu návrháře k tomuto odstínu. Výstava zobrazuje 65 haute couture kusů z 30. až 60. let, 57 fotografií, skic a kreseb a šest klobouků a pět náhrdelníků, které jsou rozmístěny v 15 místnostech. Sečteno a podtrženo, tuto výstavu musíte vidět.

KUNSTMUSEUM DEN HAAG

Oslava pod taktovkou Calzedonia

V Paříži, v majestátním Palais Brongniart, Calzedonia uvítala své hosty a mezinárodní celebrity dosud nevídaným zážitkem, a to nezapomenutelnou oslavou legwear. ‚‚It's a leg celebration!‘‘ znělo heslo večera, a v jehož vyznání se hosté vydali na zážitkovou cestu plnou souhry světla a zrcadel, nekonečných místností, objevovali pokoj za pokojem pařížského paláce, které nabízely vystoupení tanečníků a akrobatů. Více než šedesát performerů tak na jeden večer přeneslo návštěvníky do svůdného světa Calzedonia. A mimochodem, kolikrát za život se vám poštěstí se ocitnout na jednom večírku s Laetitiou Castou a řadou velkých hvězd?

Calzedomania...

Zdroj: Wallpaper, Dazed, archiv značek