Velký módní třesk

Lavinu migrace jako první odstartoval Jason Wu. Pro své dámské prêt-à-porter oddělení ho ukořistil Hugo Boss. Kdyby po mladém talentovaném mladíkovi nesáhl německý gigant, určitě by to co nevidět udělal někdo jiný. Například Michelle Obama jeho slávu předpověděla už v roce 2009, kdy porušila zavedenou tradici prvních dam Spojených států tím, že si na inaugurační ples svého manžela oblékla bílou róbu od Wua, a ne od Oscara de la Renty jako její předchůdkyně. Po šatech s jeho jménem pak sáhla při stejné příležitosti i letos.

Nové tváře

Další oznámení na sebe nenechala dlouho čekat. Módní dům Azzaro konečně potvrdil, že do jeho čela zasedli Francouz Arnaud Maillard a Španěl Alvaro Castejón. Ani jednomu z nich zkušenosti rozhodně nechybějí. Maillard pracoval patnáct let po boku Karla Lagerfelda, a dokonce na počest svého mentora napsal slavnou knihu Merci Karl! Castejón zase naopak sbíral praxi celkem rozmanitě. Působil u Oscara de la Renty nebo Alexandera McQueena, u Fendiho měl také tu čest poznat Lagerfelda. Vedení si od mezinárodního dua slibuje oživení trochu zkostnatělé známé značky.

Issey Miyake nemohl zůstat pozadu a vzápětí jmenoval svého následovníka, který povede tvorbu pánských kolekcí. Tím se stal Yusuke Takahashi. Zatím se o něm sice moc neví, ale pyšní se titulem z prestižní Bunka Fashion College. Jeho úkolem je dodat japonské legendě mladistvější a kreativnější ráz.

Drby na konec

K uplynulým dnům ale patří i smutnější novinky. Emma Hill opouští po pěti letech Mulberry. Údajným důvodem, proč si návrhářka balí kufry, jsou neshody uvnitř britské firmy známé zejména svými koženými kabelkami. Internetový módní deník Women’s Wear Daily přišel s informací, že o ni projevili zájem už v americkém Coach. K tomu se ale ještě nikdo oficiálně nevyjádřil. Největší rozruch ale stoprocentně vyvolala nepotvrzená zpráva o příchodu Nicolase Ghesquièra do Louis Vuitton. Marcu Jacobsovi totiž v roce 2014 vyprší lukrativní smlouva. Uvidíme za pár měsíců, jak se vše opravdu vyvrbí. Pokud se ale spekulace potvrdí, nezbývalo by nic jiného než zvolat: „Král je mrtev, ať žije král!“

Módní vlny také rozbouřila zpráva o odsouzení Domenica Dolce a Stefano Gabbana za daňové úniky. Pánové vymění kvalitní obleky a hevábné košile za vězeňský mundůr na rok a osm měsíců. Zatím se však jedná jen o první rozsudek a tak uvidíme, zda opravdu přijdeme o 4 sezóny kolekcí nebo značka Dolce&Gabbana zůstane netknuta stejně jako její kreativní ředitelé.