OFFICE FASHION: OBLÉKAT SE DO PRÁCE POHODLNĚ, ALE COOL

 

Oficiální návrat do kanceláře je opředen myšlenkami na to, co si obléknout do nové éry osobních setkání. S těžkým srdcem se loučíme s nošením kousků pohodlného domácího oblečení, odkládáme Zoom a vyrážíme vstříc setkávání tváří v tvář. Že nic nebude stejné víme – všichni jsme po sérii opakujících se lockdownů objevili neuvěřitelně pohodlné, ale zároveň módní oděvy, se kterými se pravděpodobně ještě rozejít nechceme.

 

Dobrá zpráva: Při zařizování vašeho pracovního šatníku nemusíte dělat kompromisy v pohodlí. Špatná zpráva: Je to vysoce návykové, a to natolik, že už nebudete chtít nosit nic jiného. Se správnými stylingovými tipy a triky totiž může být i naše nejpohodlnější domácí oblečení vhodné do kanceláře. Ať už se vám zlíbí nosit teplákovou soupravu, legíny, nebo třeba pyžamo. Takové kousky zaručí pohodlí i styl, navíc se při nošení těchto mimořádně měkkých materiálů, ze kterých jsou tyto kusy oděvu utkány, nebudete muset vzdát žádného z našich módních standardů. Zkrátka a dobře – win win situation!

 

I legíny mohou být chic

Že legíny nejsou jen sportovní či domácí záležitostí nám ukazují mnohé módní ikony, trendsetteři i značky. K jejich nošení inspiruje i třeba samotná švédská topmodelka Elsa Hosk a další módní nadšenci ji následují. Kombinujte legíny například se zkráceným nebo oversize sakem, košilí, koženými doplňky či sportovní kšiltovkou a efekt dokonalé kombinace pohodlí a odění vhodného do kanceláře se dostaví! Ať už sáhnete po klasických elastických a sportovních, či třeba elegantnějších kašmírových.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Tepláková souprava jako čistá pocta devadesátkám

Možná je váš vztah k ní rozporuplný. Je jako retro výlet do dob dávno minulých. Je synonymem pohodlí a pravděpodobně něčím, o čem byste si ještě před pár měsíci řekli: Tohle? To neobléknu nikdy! A vida, nikdy neříkej nikdy. S nadšením ji vítáme, onu teplákovou soupravu! Tato specifická kategorie oblečení zaznamenala během pandemie vzestup v popularitě a tepláky byly brány s mnohem větší vážností, než kdykoli předtím. Pro inspiraci zamiřte za značkou Lamarel, které v žilách koluje DNA let devadesátých, nebo třeba za kultovní značkou Sporty & Rich. Zkombinujte je s minimalistickým topem a podpatky, spolehněte se na doplňky a budete perfektně oblečeni i třeba na drink po práci.

 

Cool kids oblékají oversize mikiny

Tím nejzákladnějším stavebním prvkem pohodlného šatníku je mikina. V neutrálním barevném provedení, s kapucí a velká natolik, aby vzbuzovala dotazy, zda jste si ji vypůjčili z partnerova šatníku. Je to perfektní kousek pro vrstvení – doplňte ji sakem, koženými kalhotami nebo sukní. A najděte si třeba takovou, která bude svým potiskem každému dávat vědět, že cool kid jste tady vy!

 

Návrat spáče do pracovního procesu

Může vypadat i tak, že do práce obléknete pyžamo. Svou lásku ke spánku můžete vyjádřit i velice sofistikovaně – sáhněte po pyžamu takovém, které je zároveň módní záležitostí. My nedáme dopustit například na Daily Sleeper pyžamka s peřím, která jsou právě teď neuvěřitelně trendy, na svůj vysněný kousek však můžete narazit i při návštěvách secondhandů. Kombinujte je s kontrastními materiály, jako je třeba kůže či vlna. Rozehrajte hru se šperky a doplňky. Ozkoušeno za vás, není zač!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Co letos obléct na sjezdovku?

elle.cz