Pietro Filipi připravilo na léto kolekci inspirovanou modrotiskem

Modrotisk patří mezi nejvýraznější módní trendy letošního léta. Tradiční techniku potisku, jejímž výsledkem je modrá látka s bílými vzory, nově zařadila do svého portfolia i česká značka Pietro Filipi a vytvořila spolu s oděvní designérkou Zuzanou Osako limitovanou kolekci oblečení. Její hlavní inspirací byl český a moravský folklór.

„Nakreslila jsem autorský vzor nazvaný Modrá láska, na kterém se prolínají modré květiny jako symboly touhy a nekonečna s bílými holubičkami, které představují mír a lásku. V detailu květiny jsou drobné ornamenty, jež odkazují na vzory vznikající otiskem modrotiskařských forem a připomínají, že právě s modrotiskem je u nás modrobílá tradice spojená. Střihy jsou navržené tak, aby splnily nároky na slavnostní oděv a byly současně pohodlné. Jsou ale vhodné i do města nebo na víkend na venkově. Jako vždy pracuji se siluetou přesýpacích hodin, která sluší postavě každé velikosti,“ představuje kolekci Zuzana Osako. 

Pietro Filipi

Zajímavostí je, že na letní limitované edici oblečení Zuzana pracovala i s čtrnáctiletou dcerou Sophií. „Zdá se, že půjde v mých stopách. Na kolekci se aktivně podílela. Napřed jsem jí vysvětlila zadání, které jsem od Pietro Filipi dostala, a dala jí stejný čas, jako sobě, aby navrhla malou kolekci. Sophia přinesla vlastní sérii návrhů a zadání bezvadně splnila. Odprezentovala jsem proto vybrané návrhy mé i Sophiiny. Sophia byla také na fittingu, pomáhala ladit střihy i detaily celé kolekce. Modely tak prošly oponenturou její generace a vznikla sada oblečení, v němž může vyrazit na formální i casual příležitosti matka s dcerou, sladěné do jednoho stylu. I v tom vidím charakteristický rys tradic – že fungují napříč generacemi,“ dodává.

Zuzana Osako

Ilustrátorka a zakladatelka zakázkového krejčovství Tradice, ve kterém vzniká vysoce současná móda inspirovaná tradičním českým a moravským lidovým oděvem. Díky modelingu procestovala celý svět, z rodného Podluží na Moravě zakotvila v Japonsku, kde vychovávala své tři děti. Po návratu do Čech se naplno věnuje oděvnímu návrhářství a pod značkou Tradice nabízí módu a bytové doplňky šité z tradičních materiálů podle sto let starých střihů. Do Japonska se symbolicky vrátí znovu v roce 2020 se svým nejnovějším projektem kolekce slavnostního oblečení vytvořené pro úvodní ceremoniál letní olympiády v Tokiu.

TOP kousky, které jsme si zamilovali z nové kolekce Pietro Filipi: