Pozor! Ezocool móda útočí!

 

Vlastně tak trochu obojí. Symbolismus rezonuje v módě velmi intenzivně posledních několik sezón a je spojen s působením nejcitovanějšího italského návrhářského dua současnosti. Maria Grazia Chiuri u Diora a Alessandro Michelle u Gucci začali využívat ezoterickou náladu jako výklad emocí inkorporovaných ve svých kolekcích.  

Moodrings jsou zpět a není to vtip! Proč milujeme podobné excesy?

elle.cz

Pamatujete si podivně okultistkou Gucci show, při níž si modelky a modelové drželi imitace svých hlav v podpaží? Nebo kolekci Dior coby kolekci tarotových karet? Přitom nejsou jediné. Věci realitě se vymykající akcentoval už Alexander McQueen a stačí si také vzpomenout na výstavní panel Savage Beauty z Metropolitan Museum of Art v NYC. 
 

Zobrazit příspěvek na Instagramu


Není se ale čemu divit, tajemno nás jednoduše přitahuje, a to od počátku věků. Jen je s podivem, že nás tak vzrušuje i v době, kdy technologie odpovídá na většinu otázek, které pokládáme. Možná však právě proto trpíme takovou nejistotou, kterou promítáme nejen do módy. Nebo vy jste si snad nevšimli té nabídky na Netflixu? 
 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

A z komplexní společenské tendence se vyextrahovala spousta sekundárních trendů bojujících o naší pozornost. Mezi nimi krystaly. Krystaly na prstenech, krystaly v náhrdelnících, krystaly všude. 

Karneol vám pomůže k odvaze a otevření sexuality, ametyst vás zklidní, achát dodá sílu a udatnost a turmalín vitalitu. Ať už na jejich účinky věříte, nebo ne, můžete jimi doplnit styling, protože vypadají dobře. Inspiraci čerpejte na sítích, jejich denní feed se poslední měsíce proměnil v jakousi síň krystalů. 
 

Zobrazit příspěvek na Instagramu


Na svých selfíčkách se do těch černých, tedy turmalínů, odívá božka ezostylu, zpěvačka FKA Twigs a speciální ametysty si nechala do na míru koncipované svatební róby od Dolce & Gabbana všít neteř Lady Di, Kitty Spencerová

A pokud se nechcete zaplétat s magickou mocí krystalů, stačí vám sáhnout po jakémkoliv triku s potiskem z náhodné vybrané pobočky jakéhokoli řetězce. Určitě ho tam najdete. Bude batikované a bude na sobě mít symbol života, ďábla nebo dokonce věštící koule. 
 

Ve finále nás ezoterická móda přitahuje hlavně protože nám dává pocit pomyslného přesahu v časech, které jsou na takové významný skoupé. Chceme vyjádřit, že rozumíme světu ve vícero rovinách - i v těch skrytých a hlavně chceme nastavovat zrcadlo klasické představě luxusu. 

 

JAKÝ ŠPERK SI LETOS POŘÍDIT? JAKO DÍVKA S PERLOU

elle.cz