Pražský butik Hermès dostal novou podobu

Módní dům Hermès odhalil proměnu svého pražského butiku, který se od roku 1997 nachází na rohu ulic Kostelní a Pařížská. Prodejní prostor prošel kompletní renovací, čímž společnost Hermès s hrdostí oslavuje svůj vztah s věrnými zákazníky a zároveň tak vyjadřuje pevnou důvěru českému trhu, na němž utvrzuje svou pozici.

Plocha pražského butiku se zdvojnásobila a rozkládá se na dvou patrech: v suterénu a přízemí. Autorem koncepce je pařížské architektonické studio RDAI, jehož hlavním cílem bylo vtisknout butiku atmosféru mystické Prahy s respektem k identitě pařížského módního domu. U vstupu zákazníky přivítá kolekce dámského hedvábí a kožených produktů, jež vynikají v záři denního světla. Teracová podlaha prokládaná karamelovými a jantarovými díly celý prostor ještě více osvětluje. Nábytek z třešňového dřeva dodává pocit tepla a vytváří příjemný kontrast s tmavě modrou a zlatou mosaikovou dlažbou na zemi.

Hermes

Pokračujeme-li dále do hlavní místnosti, jež je vyvýšená o pár schodů, náš pohled upoutá moderní kruhový lustr vznášející se pod původním, malovaným, historickým stropem. Dvě klenby ze dřeva a mosazi prostor rámují a člení jej do tří na sebe navazujících místností. Návštěvníci mohou vybírat z parfémů, módních doplňků a pánské kolekce. Koberec v barvě noční modři zobrazuje slavný Pražský orloj, který je reinterpretován abstraktní kruhovou grafikou.

Pohled se stáčí na schodiště, jež je lemováno monumentální zlatou stěnou. Jeho rytmika předznamenává prostor suterénu, který vychází z původního sklepení. Zákazníci zde mohou objevovat kouzlo šperků a rozmanitou selekci dámských doplňků, bot a oblečení. Mix odlišných stylů odráží surrealistického ducha Prahy a zároveň vyzdvihuje kreativní svobodu, jež je poháněna řemeslnou tradici módního domu Hermès.

Nakoukněte spolu s ELLE do nového butiku Hermès: