REKLAMA

Severní Korea zakázala skinny jeans jako symbol kapitalistické módy

REKLAMA

 

“Historie nás učí zásadní lekci, že země se může stát zranitelnou, a nakonec se zhroutí jako navlhlá zeď, a to bez ohledu na její ekonomickou obrannou sílu, pokud se nebudeme držet vlastních tradic. Musíme si dávat pozor na sebemenší známky kapitalistického životního stylu a bojovat, abychom se jich zbavily.” To jsou podle Guardianu výňatky z článku, který nedávno publikoval oficiální tisk komunistické strany Severní Koreji Rodong Sinmun, ve kterém autor nabádal mladé lidi, aby přestali přijímat západní kulturu za svou.  

Tamní režim, pověstný svým potlačováním nesocialistických trendů, vydal módní pokyny, kterými se občané musí začít řídit. Ty obsahují například velice omezenou škálu ve státě povolených účesů - je jich konkrétně celkem patnáct a lidé se musí vyhýbat například mulletům či obarveným vlasům. Dále byl zakázán poničený a ošoupaný denim, skinny jeans, trička s nápisy, piercingy a vůbec jakákoliv image, která vypadá “zahraničně”. Na dodržování těchto pravidel bude dohlížet speciální módní policie.   

 

 

Tento krok Kim Čong-una však není limitován pouze na fashion a beauty odvětví, ale i na mediální obsah. Především ten, co pochází z Jižní Koreji. Propaganda se rozhodla zakročit proti populárnímu K-popu, protože tento průmysl údajně zacházel se svými idoly nelidsky a vykořisťoval je jako otroky. 

Tyto změny přicházejí v době, kdy se země potýká s nejhorší ekonomickou situací od roku 2011, která je způsobena pandemií koronaviru, sankcemi USA a řadě přírodních katastrof, které se odehrály v létě 2020. I s ohledem na tuto nelehkou situaci se Kim Čong-un stále brání vnějším vlivům a pomoci zvenčí. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA