Byznys vpředu a zábava to úplně není. Nejošklivější účes je zpět

 

Sotva jsme si oddychly od ombré a barevných vlasů, můžeme se těšit na další lahůdku: zatracovaný mullet. Účes, který u nás zpopularizoval hokejista s číslem 68 na triku či polistopadový podnikatel Ivan Jonák. Dnes ho pyšně nosí Rihanna, Billie Eilish, Miley Cyrus, Barbie Ferreira, kterou můžete znát ze seriálu HBO Euphoria a objevily se v něm dokonce i Zendaya nebo Scarlett Johansson

 

Scarlett Johansson

10 největších vlasových trendů roku 2021 podle kadeřníků celebrit

elle.cz

Co na něm proboha všichni mají? Podle Pavlíny Fulínové, která v pracuje v pražském kadeřnickém salonu Toni & Guy jako Style Director se k němu vrací nejčastěji mileniálové v rámci nostalgie po devadesátých letech. Ta se projevuje na výběru oblečení, ale i v účesové tvorbě. „S mulletem je člověk určitě zajímavý. Ať už je “bigbeaťák” a nosí mulet celý život nebo někdo, kdo sleduje stávající trendy a chce mít na hlavě poslední novinku. Je to účes, který se nezapře pro svoji atraktivitu a výjimečnost. Mně osobně baví “tradice” tohoto účesu a celkový progres, jak se dál zosobňuje a přizpůsobuje až do roku 2021,” říká Pavlína z Toni & Guy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Laurie Heaps, která tento účes pořídila herečce Barbie Ferreira z Euphorie si jej nemůže vynachválit. „Účes jsme vytvořily z klasického bobu, který Barbie nosila předtím. Zkrátila jsem přední partie a nechala je dostatečně dlouhé, aby měl účes současný vibe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kadeřnící se také shodují na skvělé variabilitě mulletu. „Prošel za ta léta už takovým vývojem, že je v různých obměnách témeř pro každého. Mullet není náročný na úpravu, pokud je profesionálně ostříhaný,” říká Pavlína. Může být rovný, s texturou střapatý, lehce vlnitý, pro odvažnější extrémněji vystříhaný. „Nedbalost tohoto střihu je spíše plus. Korunu všeho tvoří dobrý styling. Proto doporučuji sea salt spray nebo jiný produkt, který dodá potřebou texturu,” dodává Laurie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

5 chyb při stylingu vlasů, které vás dělají starší

elle.cz