Show Valentino haute couture okouzlila Peking

Jako „bohatství rozmanitosti“ je definována vize značky Valentino pod vedením jejího kreativního ředitele Pierpaola Piccioliho. Aby člověk mohl vstřebávat toto bohatství, musí být otevřen přijímání a inkluzi jednotlivostí. Tento způsob vnímání života a jeho krás je pojítkem mezi identitou módního domu Valentino a jeho příznivci.  

Název Daydream neboli Snění za bílého dne byl nikoli náhodou zvolen pro sérii módních akcí v Pekingu. Otevření butiku ve čtvrti Sanlitun, nejvíce pulzující části metropole, se dotýká spíše urbanizovaného ducha generací, které jsou ovlivněny digitálním světem a protřelým velkoměstským životem. Přehlídka s představením haute couture kolekce naopak zdůraznila autentické kořeny módního domu Valentino; hodnoty, jež reprezentuje, a také toto jedinečné inspirativní prostředí. Hodnoty jako opěvování krásy jsou hmatatelně přítomné na všech modelech značky, nejvíce však ožívají na modelech hautecouture. 

Snění s otevřenýma očima je zhmotnění fantazií, které maže hranice mezi realitou a touhou. Pod arkádami Letního paláce v Pekingu se před očima módního obecenstva odehrálo fantastické setkání dvou různých kultur, které připomínají sen. Symboly, barvy a dekorace vzájemně splývající v momentě, kdy se italský duch renesance setkal s hojností čínské nádhery. Skvostnost materiálů je hlavním pilířem celé kolekce, čistota objemů je umocněna bohatostí použitých látek a barev, které úchvatně kombinují kulturní dědictví italských maleb a čínského umění. Červená, zlatá, smaragdově zelená, růžová, bílá a černá tvoří elegantní paletu a vybarvují širokou škálu návrhů od opulentních večerních rób po siluetu vykreslující střídmější modely; od mašlí po volány. Na vše je nahlíženo snově, vše je reinterpretováno a získává tak nový význam. 

Snění za bílého dne je prožitek okamžiku umocněný nádhernými pocity, jež přináší fantazie. Snění za bílého dne není únik, naopak. Jde o znásobení významu daného momentu.

EBC promo