Hot trend: Je libo bucket hat, kšilt či fedora?

Létu 2022 vládnou bucket hats

Tahle verze rybářského pokrývky hlavy nebo kloboučku do deště trendovala už v devadesátkách. A protože se móda této pestré dekády od loňského roku vrací na piedestal trendů, zpátky jsou i bucket hats. Pokud jste si nestihli žádný pořídit loni v létě, letos prostě musíte. Záleží jen na vás, zda zvolíte model s pestrobarevným, hadím, květinovým či černobílým potiskem, nebo dáte přednost jednobarevné minimalističtější klasice. Ani s jednou variantou nešlápnete vedle. A navíc, bucket hat opticky prodlužuje obličej!

Bucket hat, kšiltovka, kšilt nebo slamák? Objevte ty nejvíc trendy modely:

Nesmrtelná klasika v podobě baseballové kšiltovky

Klasická kšiltovka je praktický a nadčasový kousek, který nikdy nevyjde z módy. Nebojte se tenhle primárně sportovní kousek vynést i s romanticky rozevlátými letními šaty. A jakou barvu zvolit? S bílým, černým nebo nude odstínem nic nezkazíte. Ale pokud si troufnete, neváhejte se odvázat a vyzkoušejte třeba kanárkově žlutou, pink, zelenou, oranžovou nebo modrofialovou Veri Peri, kterou firma Pantone, světová jednička na poli barev, označila jako barvu tohoto roku.

Come-back funkčních kšiltů

Velký návrtat slaví další módní výstřelek z doby 90s, kterým není nic jiného než kšilt. Tento mladší sourozenec kšiltovky už nemusíte nosit jen na golf, tenis nebo baseball. Zkombinujte ho s crop topem a šortkami, flare džínami nebo letními šaty, a vyražte do ulic. Kromě klasických bavlněných kšiltů letí také slaměný kšilt. Ten stačí doplnit párem espadrilek a boho outfit je na světě.

FUTURISMUS I RETRO, V JAKÝCH BRÝLÍCH PŘIVÍTAT PRVNÍ JARNÍ PAPRSKY?

elle.cz

Óda na slaměné klobouky: Který si vybrat?

Ve slaměném klobouku budete vypadat sofistikovaně a elegantně za každých okolností. Na lehátku u moře i při ranních toulkách přímořským letoviskem či rušnou metropolí. Kromě slaměných variací na výše zmíněné bucket hat a kšilt frčí i další modely inspirované pánským stylem. Doplňte váš lněný outfit kovbojským či panamským kloboukem s černou stuhou nebo typem Fedora s plochou krempou, a nikdo vás nepřehlédne. Chybu ale neuděláte ani s výrazným slamákem s širokou krempou, která vás ochrání před silnými slunečními paprsky na každém kroku.