Trend Alert: Sláva věčným kozačkám

S podzimem přichází jedno z nejvíce očekávaných módních období roku. Tento podzim však má však na svém kontě jeden významný trend již nyní. Není to nic nového pod sluncem, ale na výsluní se nám vrátily kozačky. Jsou tu s námi každou sezónu a mnozí z nás na ně nedají dopustit. Ovšem tentokrát zazáří ve všech svých barvách, materiálech a tvarech. Bez ohledu na to, zda jste nakloněni klasickým koženým kozačkám na podpatku, či propadáte trendy metalickým kouskům, vaše nohy ve vysokých botách letos nezůstanou bez povšimnutí.

Řekni, které ty největší trendy jsou

Pozornost věnujte výběru bot, které tu s vámi nezůstanou jen jednu jedinou sezónu. Jistě, trendy jsou lákavé, ovšem přeložte si je vždy do svého šatníku s klidnou hlavou a pokud možno bez impulzivních rozhodnutí. Kozačky, chcete-li skutečně kvalitní kousek z pevné kůže, nejsou levná záležitost. On každý módní kousek, který na sebe vezmete jen jednou, je drahou záležitostí. Porovnejte si proto kousky, které máte v hledáčku, a myslete na to, zda je budete chtít obout i v příští sezóně, kdy se módní značky vytasí s trendy novými. Zřejmě nikdy nešlápnete vedle s klasickým podpatkem a špičatou špičkou, která se vrací do módy s opakovanou frekvencí.

Trend „ošklivých bot“ drtí módní svět. 5 stylů, které jsou must-have

elle.cz

Věčná klasika, nebo kozačky, které nikdo nepřehlédne?

Ovšem nechceme vám upírat radost z nákupu výstředního kousku, který ze skříně vytáhnete jen párkrát do roka. Sami takové máme a fungují zejména v upršených dnech jako ultimátní mood boost. Věčná klasika v podobě kožených černých či hnědých kozaček je skvělá zejména v tom, že ji lze obout k takřka každému outfitu a pro každou příležitost. Univerzální kousek jako je tento vám ráno ušetří dlouhé minuty rozhodování před zrcadlem. Zvolte si podpatek, který vám bude vyhovovat. Jistě, vysoký jehlový podpatek je nesmírně elegantní. Ovšem, kolikrát takové boty obujete, když vás po chvíli nošení bolí nohy? Vyberte si to, co je vhodné pro vás. Myslete také na délku. Unosíte dlouhé kozačky, které vám budou pokrývat i kolena, nebo si zvolíte délku tak akorát do půli lýtek? Obojí bude vypadat báječně, finální verdikt je na vás. Vyberte si ty, které vám nejvíce vyhovují a zkuste je kombinovat s různými styly a outfity.

Bude to leopard, nebo snad metalické odlesky?

V případě, že se vydáte směrem výrazného kousku, otevírá se vám celá škála nových možností. Vždy budou v kurzu zvířecí vzory, potisky nebo metalické odlesky. Především odstíny zlatého a stříbrného lesku zažívaly v minulém roce velký boom – a výskyt výrazných kousků v ulicích napovídá, že ani letos tomu nebude jinak – a zvířecí vzory jsou věčný evergreen, který v šatníku zřejmě měla i vaše máma. O tyto kousky je potřeba se dobře starat, protože jsou často náchylné na poškození a nejsou vhodné pro nošení každý den. Ovšem za těch pár dní v roce, kdy v nich budete za hvězdu, také stojí!

Trend Alert: Kozačky

Zdroj: Autorský článek