Ty nejlepší róby Met Gala: Ve jménu Karla, Chanel i kočičky Choupette

Met gala každoročně přitahuje pozornost celého módního světa. Prvního májového pondělí se na schodech Metropolitního muzea umění v New Yorku sejdou největší hvězdy, aby předvedly své extravagantní kreace inspirované tématem večera. Letos jím bylo „Karl Lagerfeld: A Line of Beauty“, a cílem tak bylo složit poklonu životu a dílu Karla Lagerfelda, legendárního německého návrháře, který zemřel v roce 2019. Lagerfeld byl známý svou schopností proměňovat módní domy jako CHANEL, Fendi nebo Chloé ve značky s jasnou vizí a rozpoznatelnou ikonografií. Zejména jeho styl ve službách domu CHANEL byl charakteristický černobílou paletou, tvídem, perlami a rukavicemi. Muzeum pondělního večera otevřelo výstavu „Karl Lagerfeld: A Line of Beauty“, která spojuje ony Karlovy charakteristické podpisy a představuje více než 150 jeho děl. Veřejnosti bude přístupná od 5. května.

Mohlo by se vám líbit

ELLE KVÍZ: Uhádnete, kdo z hostů Met Gala oblékl tyto šaty?

Kdo je ta dívka v modrém kompletu? Komu že patří záplava perlových náhrdelníků? A kdo se ukrývá v kostýmu kočky Choupette? Slavnostní večer Met Gala byl plný překvapení a velkých módních projevů, kterým jsme mohli s úžasem přihlížet. Otestujte si v našem kvízu, zda jste sledovali pozorně. Poznáte, komu z návštěvníků patří jaké šaty?
elle.cz

Klobouk dolů, pane Lagerfeld

Na červeném koberci (nebo spíše bílém) se objevilo mnoho celebrit, které chtěly uctít Lagerfeldovu památku. Mezi hosty byli i spolupředsedové galavečera Penélope Cruz, Michaela Coel, Roger Federer, Dua Lipa a Anna Wintour. Mnozí z hostů si vybrali desítky let staré archivní modely CHANEL, jako Margot Robbie nebo Nicole Kidman. Nicole dokonce znovu oblékla dvacet let staré šaty ve kterých si tehdy zahrála v proslulé reklamě na parfém CHANEL No5, kterou tehdy natočil Baz Luhrmann. Taková Dua Lipa například oblékla šaty určené pro kultovní CHANEL bride z kolekce Couture z roku 1992. Doplnila je jedním z nejznámějších šperků světa, pověstným Tiffany osmadvaceti karátovým diamantem v hodnotě třiceti milionů dolarů. Před ní měly tu čest jej na krk nasadit jen čtyři ženy: Mary Whitehouse, Audrey Hepburn, Lady Gaga a Beyoncé. Nyní se nositelkou stala ona. 

Jiní se inspirovali Lagerfeldovou osobní image, jako Pedro Pascal nebo návrhář Olivier Rousteing. Met Gala 2023 byla oslavou módy a geniality Karla Lagerfelda, který ovlivnil celé generace návrhářů a modelů. I když na akci chyběla jeho milovaná kočka Choupette, bylo vidět, že její odkaz žije dál. Zatímco návrhář Thom Browne u jednoho ze svých modelů vyměnil své příznačné kabelky ve tvaru jezevčíka za siluetu Karlovy bílé kočičky a Doja Cat si oblékla kočičí šaty od Oscara de la Renty, takový Jared Leto se rozhodl rovnou ukázat v chlupatém kočičím převleku. Názor si na to utvořte sami.

Prohlédněte si ty nejlepší róby letošního ročníku Met Gala:

Zdroj: Autorský článek, Getty Images