Přehlídka Longchamp vibrovala v rytmu 70. let

Co: Módní přehlídka Longchmap pro sezónu FW 2020

Kde: Hudson Commons, 9th Avenue, New York

Kdo: Kendall Jenner, Ashley Benson, Storm Reid, Lila Moss, Molly Gordon, Alexandra Shipp, Leyna Bloom, Angela Sarafyan, Coco Rocha a mnohé další

Kreativní ředitelka Maison Longchamp Sophie Delafontaine se pro svou čtvrtou catwalk show na New York Fashion Weeku nechala inspirovat Pařížankou, která se neustále posouvá vpřed, nepřestává hledat a objevovat. Je hvězdou svého vlastního filmu, složitou osobností... 

Pro Delafontaine byla výchozím bodem 70. léta, jež zosobňují způsob myšlení, kdy sebevyjádření bylo typizováno silnými osobnostmi své doby včetně Catherine Deneuve, Romy Schneider a Stéphane Audran. Každá z nich byla svá, měla svůj vlastní individuální styl a názor, který je odlišoval od všech ostatních – což se jasně odráží v nové kolekci. 

Každý model působí jedinečně a osobitě, ale všechny jsou vzájemně propojeny sytými barvami a výraznými texturami. Bundy typu bomber s výraznými kožešinovými límci jsou kombinované se sukněmi v midi délce, nebo s lehkými černými šaty ozdobenými vlněnými výšivkami. Kožené šortky jsou kombinované se vzorovanými mikinami nebo barevnými halenkami. Dlouhé, koketní šaty zdobí poutavý „meccano“ potisk. Lesklé kabáty obepínají vrchní část těla a pak se pozvolna rozšiřují a vytvářejí  tak okouzlující siluetu. 

Longchamp

Koňakově hnědá kůže, cihlově rudý semiš a červená lakovaná kůže jsou dokonale zkombinované a propojené, čímž působí energicky a vitálně. Připomínají barevná umělecká díla Josefa Alberse a originální skulptury Johna Chamberlaina vyrobenýé z částí automobilů. Rychlost a dynamika spojená s designem závodních aut jsou patrné nejen v barvách a potiscích látek, ale také v objemu a struktuře siluet.

Smělost looků odlehčují pásky, které zdůrazňují ženskost, a rovněž jemné pleteniny, jež působí příjemně a připomínají vibrace 70. let. Dalšími rafinovanými prvky, které dodávají outfitu kontrast, jsou vysoké kozačky na podpatku v jasných odstínech jako zelená, žlutá a stříbrná se zajímavým detailem řetízku a kulatého přívěsku, které umocňují celkovou atmosféru kolekce.

EBC promo