Krása začíná uvnitř: Kolagen je alfou omegou

Kolagen, bílkovina přirozeně se vyskytující v lidském těle, představuje základní stavební kámen kůže, vlasů, nehtů, kostí, šlach i kloubů. S úderem 25. roku se ale jeho produkce snižuje o celé procento za každý rok. A aby to bylo ještě nespravedlivější — jeho potřeba v těle se s přibývajícím věkem zvyšuje. Proto je lepší s jeho doplňováním začít zavčasu. Kde ale hledat ten nejčistší, a pokud možno i nejkvalitnější kolagen, když se s nabídkami podobných doplňků stravy doslova roztrhl pytel?

 

Rituál s kouzelnou přísadou, který si zamilujete

Vital Proteins jsou prémiové doplňky stravy na bázi kolagenu, které byly navrženy tak, aby podpořily mladistvý vzhled a zdravý životní styl. V USA jsou oblíbené natolik, že patří k jedničce na trhu, a to díky svému jednoduchému, a přitom maximálně účinnému složení.

Co přesně se v balení ukrývá?

Jsou to kolagenové peptidy, tedy rozpustné částice bílkovin získávané z hovězího či mořského zdroje. Jejich výhoda? Jsou bioaktivní, což znamená, že je tělo mnohem snadněji stráví a vstřebá. Neobsahují přitom žádné cukry, umělá ochucovadla ani barviva, takže tento prášek můžete přisypat klidně do své ranní kávy, čaje nebo smoothies. Stačí vmíchat do nápoje a vypít. A protože jsou bez chuti i vůně, můžete je propašovat do jakékoliv pečené dobroty. Fantazii se meze nekladou.

 

Vital Proteins Marine Collagen
Info ikona

 

Jaké druhy můžete mít — a v čem tkví rozdíl?

Vital Proteins Marine Collagen (s 12 g kolagenu/porci, na fotce výše) obsahuje kolagen z šupin a kůží bělomasých ryb (ten je vhodný pro pescetariány a všechny, co vyhledávají alternativu k hovězí variantě), zatímco Vital Proteins Collagen Peptides (s 20 g kolagenu/porci; na fotce dole) je vyráběn z hovězí kůže.

Oba přinášejí stejné benefity a účinky každého z nich můžete pozorovat už po 4-6 týdnech pravidelného užívání. (Je to individuální, ale obecně se ukazuje, že ti, kteří užívají dávku 10 g až 20 g kolagenu denně, pozorují první účinky již po 4 týdnech). A kde tyto prémiové produkty seženete? Dostupné jsou v lékárnách Dr. Max a na e-shopu www.drmax.cz.

 

Vital Proteins Collagen Peptides
Info ikona
Měření