Odličování na rychlo: Micelárka vás zachrání vždy

Někdy je skoro nemožné udržet svou pleť svěží a čistou celý den, obzvlášť pokud máte svůj to do list stále plný. Pokud pravidelně sportujete, určitě je důležité pleť před tréninkem odlíčit a vyčistit. Když se potíte, vaše póry se otevírají, aby z těla odstranily přebytečné teplo formou potu. A když máte na vaší pleti po celém dni make-up, zvyšujete tak riziko ucpání, zanesení infekce a tvorby pupínků. Čistá pleť dokáže lépe dýchat a vyrovnávat se se stresem, který ji zvýšená fyzická aktivita způsobuje. To znamená, že byste své pleti měla dát možnost být co nejčistší a nejvíce připravenou na to, aby se mohla přirozeně vyrovnávat s námahou. 

Micelární voda od značky NIVEA je pro tento účel ideální, protože je šetrná, rychlá a nevyžaduje použití vody, což se hodí zejména pokud se nacházíte v prostředí, které nemá okamžitý přístup k umyvadl a zrcadlu.

Odličování micelární vodou se stalo v posledních letech hitem a není se čemu divit. Nabízí pohodlné, rychlé, efektivní a šetrné odstranění make-upu, nečistot i přebytečného mazu během několika sekund, a to bez drhnutí. A to je přesně to, co potřebujete, když se snažíte skloubit náročný den s vášní pro pohyb.

Zklidňující micelární voda pro citlivou pleťse hodí ke každodennímu používání, díky svému zklidňujícímu efektu. Zvládne odlíčit, hydratovat, vyčistit a dopřát pleti hebkost. Neobsahuje parfémy, takže pleť nepodráždí. Díky technologii micel přitáhnete jako magnet každodenní nečistoty, mastné částečky i stopy make-upu. S micelární vodou pleť důkladně vyčistíte pár jemnými tahy. Ve složení najdete pleti vlastní komplex aminokyselin, který podporuje obnovu pleti a navíc ji pečlivě hydratuje a zklidňuje. 

 

Jak tedy o pleť pečovat před tím, než vás čeká třeba taneční trénink?

 

Před tréninkem:

1. Volba správné micelárky: Kvalitní micelární voda je jako dobrý taneční partner – musí s vámi ladit. Jestli máte suchou, mastnou nebo citlivou pleť, vždy je dobré zvolit produkt, který bude v souladu s vaším typem pleti. 

2. Bezoplachové odlíčení: Vezměte si vatový tampón a nalijte na něj dostatečné množství micelární vody (tamponek by měl být téměř celý mokrý). S lehkými tahy přejeďte přes celý obličej, oči i rty. Micely obsažené ve vodě jako magnet přitahují nečistoty a make-up, aniž byste museli používat vodu nebo jiné produkty.

3. Závěrečný tah: Nezapomeňte na oblasti jako jsou uši, krk a dekolt. I zde se mohou hromadit nečistoty, které mohou způsobit podráždění.

A co po něm? I během cvičení na pleti ulpívá spoustu nečistot.

1. Opětovné čištění: I když jste se před tréninkem odlíčili, je dobré pleti dopřát osvěžení micelární vodou.

2. Hydratace je klíč: Po odlíčení je nezbytné pokožku hydratovat. Náročný trénink vaši pleť dehydroval, proto je potřeba ji dodat ztracenou vláhu. Použijte svůj oblíbený hydratační krém nebo sérum, které pokožce dodá potřebnou výživu.

3. Nezapomeňte na rty a oči: Tyto oblasti jsou zvláště citlivé a náchylné k podráždění. Proto s sebou do tašky na cvičení přibalte i balzám na rty a jemný oční krém.

NIVEA má ve své nabídce rovnou několik druhů micelárních vod, které se chlubí inovovaným složením s komplexem aminokyselin, což zajišťuje jemnější a ještě účinnější čištění, takže se pleť nepodráždí. Jaká micelární voda to vyhraje u vás? Energizující, pečující, expertní nebo třeba hloubkově čisticí? 

Měření