REKLAMA

Sephora mění svět krásy: Iniciativa se udržitelnosti věnuje naplno

Iniciativa GOOD FOR 

Za pomoci zelených kulatých log se můžete zorientovat mezi hlavními hodnotami, které iniciativa poskytuje. Čtyři loga, čtyři hodnoty, čtyři udržitelné volby. Jaké to jsou? Good for you značí produkty, jejichž složení obsahuje minimálně 90 % přírodních složek. Good for a better planet jsou ekologicky navržené obaly, vyrobené z udržitelných surovin. A v neposlední řadě stojí Good for vegans s kosmetikou vhodnou pro vegany, která neobsahuje žádné ingredience živočišného původu. 

 

Recyklace prázdných produktů zakoupených kdekoliv 

Velmi důležitým pilířem iniciativy je přelomový recyklační program, který lze využít nepřetržitě ve všech prodejnách Sephora od roku 2020. Jak to funguje? Zákazník přinese jakékoliv prázdné kosmetické produkty a Sephora se postará o jejich recyklaci. Je třeba ocenit velkorysé nastavení iniciativy, protože obaly mohou být zakoupeny kdekoliv! Bílé sklo se používá k výrobě nových parfémových lahviček. Z barevného skla se vyrábějí okenní tabule. Jakýkoli zbývající parfém se dále využije k přípravě kapaliny do ostřikovačů. Vytříděný plast jde do výroby nového plastu a nakonec, zbytky kosmetiky znovu ožijí v cementářském průmyslu. 

 

 

GOOD FOR na jednom místě 

Dalším pokrokem je, že ve vybraných prodejnách Sephora vznikne vyhraněný prostor pro udržitelné značky a jejich produkty spadající pod iniciativu. Vše bude označeno logem a roztříděno pro maximální přehlednost. V prodejnách to znamená, že už nemusíte hledat udržitelné produkty po celém prostoru prodejny, ale vše bude na jednom místě. Na e-shopu má iniciativa svoji vlastní zeleně označenou kategorii, pod kterou najdete všechny GOOD FOR produkty do jednoho.

 

Sephora Collection jako vlajková loď  

Portfolio produktů vznikajících pod brandem Sephora je vlajkovou lodí samotné iniciativy. Proto právě v této oblasti najdete celou řadu produktů, které nesou její hlavní pilíře. Nový make-up Best Skin Ever má flakon z 30 % recyklovaného skla a je veganský. Oční stíny Pocket Palette mají ekologicky navržený obal. Objevte ještě GOOD FOR masku The Seaweed Mask s výtažky z mořských řas, jejíž složení je z 94 % přírodní nebo veganskou Size Up řasenka pro maximální objem.   

 

GOOD FOR se rozšiřuje o další exkluzivní značky

Jedním z brandů, který doplnil portfolio GOOD FOR je korejská značka Innisfree, mezi jejíž produkty patří například Green Tea Serum pro maximální hydrataci pleti. Vysoce kvalitní produkty od skincare The Ordinary, které v nabídce také najdete, mají veganské složení, ultra koncentrované s vitaminy a minerály k boji proti nedokonalostem a zánětům pokožky. Najdete mezi nimi ikonická séra, retinoidy či peelingy pro ještě krásnější pleť a spokojenější planetu, jejíž podstatou jsme my všichni. Největším uvedením portfolia byla v tomto roce značka Drunk Elephant, objevte například vyživující Virgin Marula Luxury Facial Oil. Kosmetické značky GOOD FOR si zamilujete a přispějete svým nákupem k udržitelnějším zítřkům, podmínky jsou pro to perfektní.

Prohlédněte si ukázku produktů GOOD FOR v galerii: 

REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA