Soutěžte o kartáček Philips Sonicare DiamondClean nové generace

Hned na začátek se musím přiznat, že jsem uživatelem sonických kartáčků už pár let. Asi před 4 lety jsem si pořídil první elektronický kartáček, který jsem po konzultaci s dentální hygienistkou zanedlouho vyměnil za Philips Sonicare DiamondClean nové generace, který používám den co den už více než dva roky.

 

Co vám při koupi sonického kartáčku nikdo neřekne

I tak vás ale neušetřím pár důležitých detailů a tipů, které se na e-shopech s elektronikou nedozvíte.

 1. Zaprvé, sonický kartáček vždy zapínejte, až ho budete mít bezpečně v ústech, možná to zní šíleně, ale nejednou se mi jej povedlo s pastou zapnout o vteřinu dřív a můžete si být jistí, že pasta na zuby skončí všude. Všude!
   
 2. Hned po prvním čištění poznáte rozdíl. A můžete si být jistí, že budete překvapení, jak jsou vaše zuby hebčí, bez povlaku a bělejší.
   
 3. Pozor, lechtá to! Prvních pár týdnů si budete muset na nový pocit chvíli zvykat, je to vlastně příjemné, až tak...
   
 4. Že se vám zrak otřásá. Vibrace v ústech se nesou po celé hlavě a prvních pár čištění si tak užijete s rozostřeným pohledem, je to docela legrace a po čase si na proces hlava zvykne.
   
 5. Multitasking povolen, ale...! Pobíhat s kartáčkem po bytě je mnohem snazší, když za vás zuby čistí váš kartáček, ale zároveň riskujete, že vám pasta skončí třeba na čerstvě vyparaném a vyžehleném černém tričku nebo kalhotách. Proto ty dvě a půl minuty raději setrvejte u umyvadla a dopřejte si krátkou meditaci.
   
 6. Čištění zubu už nebude nikdy stejné. A je to tak, jednou do roka vyrazím na cesty tak nalehko, že s sebou beru jen obyčejný kartáček. Máločeho ale potom lituji tak, jako že jsem si nepřibalil pouzdro se svým Philips Sonicare DiamondClean nové generace. Zkrátka tomu pocitu čistých zubů bez povlaku se obyčejný kartáček nevyrovná.
   
 7. S největší pravděpodobností budete na kartáček zbytečně moc tlačit. S tím ale pomůže právě nový model Philips Sonicare DiamondClean nové generace se zabudovaným tlakovým senzorem.
   
 8. Uděláte radost své dentální hygienistce i svým zubům. Díky důkladnému čištění zubního plaku nevzniká na zubech tolik zubního kamene a na křesle u vaší hygienistky tak nestrávíte tolik času. Pokud vám nestihne povyprávět všechny pikantní novinky, zajděte s ní třeba na kafe.

 

Philips Sonicare DiamondClean 9000

 

 

V čem je inovativní Philips Sonicare DiamondClean nové generace?

 

Chytřejší kartáček = zdravější čištění s aplikací Philips Sonicare

Největší novinkou pro mě bylo připojení k smartphonu pomocí aplikace Philips Sonicare. Ta hlídá nejen periodicitu vašeho čištění, ale také čas a tlak, který při čištění zubů vyvíjíte. Osobně se snažím vyvarovat toho, abych hleděl do telefonu od rána do večera a tak je časovač čištění to poslední, co bych při ranní a večerní hygieně hledal, ale kartáček i sá  o sobě upozorní jemnou vibrací, kdy máte přesedlat na další kvadrant a údaje do aplikace zaznamená, i když nemáte telefon právě při sobě. Navíc se taky po dvou a půl minutách vypne, pokud chcete pokračovat, stačí jedno stisknutí.

Nové režimy i nastavitelná intenzita

Kartáček Philips Sonicare DiamondClean nové generace nové generace přichází také s novými režimy čištění – jsou to Clean, White+, Gum Health a Deep Clean+ a třemi stupni intenzityRežim Clean je určen pro každodenní čištění, režim White+ slouží k odstranění pigmentových skvrn, režim Gum Health zajišťuje šetrnou, ale účinnou péči o dásně a režim Deep Clean+ zajišťuje osvěžující důkladné čištění. Tři intenzity vám umožňují vybrat si mezi vyšším nastavením a nižším nastavením pro citlivější zuby a dásně. Technologie BrushSync se spáruje s čipem chytré hlavice, který pro vás pak automaticky vybere ten nejlepší režim. Řekněme například, že používáte hlavici W3 Premium White. Technologie BrushSync kartáčku Philips Sonicare DiamondClean nové generace automaticky synchronizuje hlavu kartáčku s režimem White+.

Upozorní vás, pokud při čištění příliš tlačíte

Pravděpodobně si ani nemusíte všimnout, když při čištění zubů vyvíjíte příliš velký tlak, ale Philips Sonicare DiamondClean nové generace si toho všimne. Pokud vyvíjíte nadměrný tlak, kartáček začne důrazně vibrovat a sníží výkon, aby tím ochránil vaše zuby a dásně. Tím vás upozorní, že byste měli tlak zmírnit, a nechat to vše na hlavici kartáčku. 7 z 10 lidí uvádí, že jim tato funkce pomohla čistit si zuby lépe. A já jsem jedním z nich – navíc senzory tlaku přenáší data do aplikace Sonicare a tak můžete sledovat, zda se v citlivém zacházení postupně zlepšujete.

Vždy víte, kdy vyměnit hlavici kartáčku

Technologie BrushSync vám včas prozradí, jak dlouho kartáčkovou hlavici používáte. Kontrolka BrushSync na rukojeti a krátké pípnutí vás upozorní, když je čas hlavici vyměnit. Počet použití můžete opět sledovat také v aplikaci Sonicare.

Elegantnější cestovní obal s USB nabíjením

Philips Sonicare DiamondClean nové generace přichází se stylovějším bílým cestovním pouzdrem, do kterého se vejdou dvě hlavice a jeden kartáček. Pouzdro se mi zdá o pár gramů těžší než to původní, ale to jsem mu rychle prominul, když jsem zjsitil, že se do nabíjecího obalu potaženého jemným bílým materiálem připomínající kůži tentokrát ukrylo také USB, které můžete připojit k počítači nebo jinému zdroji.

Nabíjecí stanice a sklenice

Co zůstalo u nového modelu stejné, je nabíjecí stanice se sklenicí. Tady mé estetické oko lehce zaplakalo, ocenil bych výběr ze skla a například světlé keramiky nebo nějakého matnějšího materiálu, který se tak snadno nešpiní a dal by se lépe sladit s interiérem koupelny. Dobrou zprávou je, že kabel dostal malé bílé utahovátko, díky kterému neplandá, a také fakt, že se kartáček dá nabíjet také v samotné stanici bez sklenice, avšak opřený.

 

Philips DiamondClean 9000

 

Soutěžte o Philips Sonicare DiamondClean nové generace v hodnotě 5 499 Kč s ELLE:

Přejete si vyzkoušet opravdu důkladné sonické čistění zubů také u vás doma? Od 10. 11. do 22. 11. soutěžíme o tři sady kartáčku Philips Sonicare DiamondClean nové generace v hodnotě 5 499 Kč. Jak se zapojit? Stačí vyplnit formulář níže a správně odpovědět na soutěžní otázku.

 

Philips Sonicare DiamondClean 9000
Advertisement

Výherci soutěže

1. Klara Bouckova

2. Kateřina Dančíková

3. Andrea Sousedíková

Výhercům gratulujeme!