Abuse Is Not Love: Program, který vzdělává o partnerském násilí

 

Program Abuse Is Not Love se zrodil v roce 2020 v podobě tří partnerstvích s neziskovými organizacemi ve Spojených státech, Velké Británii a Francii. V letošním roce svůj záběr rozšířil o dalších 14 zemí, takže působí momentálně na území hned 17 států světa. Tato místní partnerství se zaměřují především na vzdělávání v oblasti klíčových znaků partnerského násilí a na zvyšování povědomí o tom, jak zasáhnout, když se blízká osoba nachází v násilném vztahu. Doposud bylo proškoleno více než 100 000 osob v rámci i mimo rámec neziskových organizací (a to včetně 4716 osob ze společností L'Oréal a Yves Saint Laurent Beauty). Jde však o pouhý začátek.

„Toto působivé tempo rozvoje programu dokládá neochvějný závazek naší značky bojovat proti partnerskému násilív celosvětovém měřítku,“ prohlásil Stephan Bezy, mezinárodní generální ředitel Yves Saint Laurent Beauty. „V Yves Saint Laurent Beauty pevně věříme v podporu svobody a nezávislosti žen. Poznání o všudypřítomné povaze partnerského násilí a o tom, že jeho znaky bývají často našim očím skryté, naši značku více než kdy jindy motivuje k dalšímu rozšiřování programu v podobě podpory neziskových organizací po celém světě.“

 

Osvěta proti partnerskému násilí
Info ikona

 

Partnerská pomoc v České republice

U nás se značka YSL Beauty spojila s neziskovou organizacíproFem o.p.s., přičemž volba spolupráce byla pečlivě odůvoděná.Tato lokální organizace usiluje ozlepšení situace v oblasti domácího a sexuálního násilí již téměř třicet let. Snaží se zvýšit vnímavost společnosti k tématu násilí na ženách a naopak snížit toleranci jakýchkoliv jeho forem.Také usiluje o zvyšování kvality života obětí domácího a sexuálního násilí prostřednictvím zvyšování odbornosti, efektivity a dostupnosti systému pomoci.

Nové webové stránky jako součást vzdělávaní

Významnou součástí tohoto globálního programu značky je spuštění webových stránek Abuse Is Not Love. Tyto webové stránky byly vytvořeny ve spolupráci s přední vědkyní, doktorkou Beth Livingston, která se zabývá genderem a diverzitou a prováděla výzkum v rámci programu Abuse is Not Love. Budou přístupné ve všech zemích a budou poskytovat školení a vzdělávací zdroje obětem násilných partnerů, a těm, kteří jim chtějí pomáhat. Více info najdete přímo na stránkách programu: abuseisnotlove.com, které budou spuštěny začátkem prosince 2021.

 

9 varovných signálů násilného vztahu

Podle WHO přibližně 1 ze 3 žen zažije během svého života násilí ze strany intimního partnera a jen malá část agresorů je potrestána. Intimní partnerské násilí (IPV) přitom představuje jednou z nejběžnějších forem násilí páchaného na ženách, která zahrnuje fyzické, sexuální, finanční a emocionální zneužívání, stejně jako manipulativní chování ze strany intimního partnera. Jak násilný partnerský vztah rozklíčovat? Podle varovných znaků, mezi něž patří: ignorování během naštvanosti, vydírání, ponižování, manipulace, žárlivost, kontrola nad plány a vzhledem, narušování soukromí (procházení telefonu či sledování lokace), izolace od přátel a rodiny.

Videa, která mají svoji tvář

Všechny tyto symptomy jsou znázorněny v sérii animačních videí, které bude značka YSL Beauty sdílet na svých platformách. Kampaň má ale i svoji tvář — a sice americkou herečku a zpěvačku Zoë Kravitz, ambasadorku YSL Beauty, která program podporuje již od loňského spuštění.

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA