Za každým úspěchem je příběh

Každý z nás má své hranice, jejichž překročení může být výzvou, ale zároveň to také může být začátkem procesu změny k lepšímu, nejen pro nás, ale také pro naše okolí. Originální projekt a kniha s názvem „Amazing Stories by IQOS“, představuje desítku Čechů a Slováků, kteří se nebáli udělat krok do neznáma, čímž se jim otevřely nové možnosti. Jejich životní příběhy zachytil skrze fotografie světoznámý módní fotograf Branislav Šimončík. 

 

„Focení je dialog, na výsledku musí být vidět duše.“

 

Projekt společnosti s názvem „Amazing Stories by IQOS“ vznikl s cílem představit osobnosti různých profesí hledající nové a lepší možnosti pro sebe i své okolí. Designová publikace naplněná fotografiemi světově uznávaného fotografa Braňa Šimončíka a stručnými životními příběhy je inspirací pozitivního hledání lepších alternativ života v bezdýmové společnosti. Důkazem, že každý v sobě nese „amazing story“ a sílu aktivovat své lepší „já“, se stali české a slovenské osobnosti – fitness trenérka Ria Hrušovská, šéfkuchař Radek Hasman, hudební manažer a producent Adnan Hamžič, umělec Peter Cvik, tanečnice a choreografka Pavla Harangová, vizážista Pavel Kortán, řídící letového provozu Marián Bujdák, stomatoložka Erika Mihalovičová, výtvarnice Gabriela Lautnerová a kadeřnice Martina Novotná. 

 

Amazing Story

 

Od dokumentárních a reportážních fotografií, za které byl několikrát oceněn, do nejznámějších módních časopisů a světa módy, to je ve zkratce cesta známého slovenského fotografa Branislava Šimončíka, který celý projekt nafotil. Díky svému povolání žije střídavě v Bratislavě, Lisabonu a New Yorku, fotí pro nejznámější a nejvlivnější světové módní magazíny. Pro Braňa ale není podstatné, zda fotí celebritu, světovou topmodelku nebo zdánlivě obyčejného člověka.

„Je to o komunikácii medzi fotografom a človekom, ktorý je portrétovaný. Vytvorenie dôvery a istej náklonnosti sú v tomto zmysle nevyhnutné, pretože vždy sa snažím o to, aby portrét priniesol konkrétny obraz o celistvosti človeka,“ vysvětluje Braňo a k projektu Amazing Stories dodává „Tento pocit sme nadobudli ihneď počas fotení  — všetci portrétovaní boli úžasní, otvorení k spoločnému nachádzaniu unikátnych momentov. Každý z fotografovaných pre knihu mal iný originálny príbeh, výnimočnú osobnosť a práve to špecifické v každom jednom som sa snažil zachytiť v spojení s jeho osobnosťou.“ 

 

Nakoukněte s do backstage focení projektu a podívejte se na finální výsledek: