10 kousků Pietro Filipi, ze kterých vytvoříte capsule šatník

Zapomeňte na přeplněnou skříň s oblečením a pocit, že stále nemáte co na sebe! Stačí si vytvořit šatník na míru, který bude plný srdcových kousků, které se mezi sebou budou dát snadno kombinovat. Do čeho se vyplatí víc investovat? A jaké jsou zásady vytváření šatníku plného kousků, které nepodléhají žádným trendům a budete je moci nosit neustále? 

Jak si vytvořit minimalistický šatník? 

Vytřiďte šatník

Začněte tím, že si rozložíte svoje oblečení na postel a rozdělíte ho do několika kategorií. Ty, které milujete a nosíte nejčastěji. Takové, které si čas od času vezmete na sebe a takové, které nosíte opravdu výjimečně. Vyhněte se kouskům se sentimentální vzpomínkami i žhavým módním trendům.

Vyberte si barevnou paletu

Jednotný barevný styl vám zajistí, že budete mít v šatníku kousky, ve kterých se budete cítit dobře. Mezi základní barvy patří hnědá, olivově zelená nebo třeba krémová. Podle libosti je pak oživujte neutrálními barvami jako je bílá, šedá nebo třeba denim. Poslední kategorií jsou pak akcentové barvy, které dodají vašemu oblečení šmrnc. To může být třeba hořčicová nebo vínová. 

Základní kousky

A jake kousky by měl váš šatník pravděpodobně obsahovat? Pravděpodobně je zde použito schválně, protože vy musíte důvěřovat vlastnímu úsudku. Je tady ale pár kousků, se kterými rozhodně nešlápnete vedle: černé kalhoty, bílá košile, padnoucí denimky, šaty minimalistického střihu.

Podívejte se do naší galerie na takové kousky, které jsme vybrali z aktuální kolekce Pietro Filipi.

EBC promo