Jenny Halada: Umělkyně, která má tvorbu šperků jako poslání

To, že je devětatřicetiletá Jenny Halada nedílnou součástí rodinné společnosti, na ni prozradí nejen neutuchající energie a zapálení pro estetiku, ale i příjmení. Je totiž dcerou zakladatelů a ve firmě HALADA působí jako hlavní designérka šperků. „Stát se zlatnicí pro mě byla jasná volba. Naopak mě nikdy moc nezajímala byznys s stránka a stejně tak tomu je doposud. Po zlatnických studiích v německém Pforzheimu, které trvaly tři roky, jsem se dozvěděla o UMPRUM, kam jsem byla přijata, a dalších šest let jsem strávila v KOV studiu, které vedla Eva Eisler. Moji rodiče začínali od nuly a já jsem na ně za to, to co vybudovali, velmi pyšná,“ hlásí se umělkyně k odkazu rodinné firmy.

Vášeň pro hvězdnou oblohu jako celoživotní projekt

Kariérní cíle si žena, která žila dlouhodobě v Berlíně, má dvě občanství (české a nizozemské) a před nějakou dobu se natrvalo zakotvila v Čechách, však klade nemalé — fascinují ji hvězdné konstelace, a tak se již před lety rozhodla, že postupně vtiskne šperkovou podobu všem 88 dosud objevených hvězdných konstelací.

V rámci kolekce Infinity od Jenny Halada můžete obdivovat šperky ve tvaru souhvězdí jako Panna, Vodnář, Váhy, ale i ta méně známá, třeba Souhvězdí Jižní a Severní koruny (Corona Borealis a Corona Australis). „První modely jsem vytvořila již v posledním roce studií na UMPRUM. V té době ještě název neměly. Nějaký čas trvalo, než se z nich stala kolekce a také silné téma, kterému, jak jsem zjistila, se chci věnovat dlouho. Trvalo dalších pár let, než jsem konečně uvedla kolekci Infinity v síti klenotnictví Halada.“

náhrdelník Chameleon

Přepychové šperky, které se dají nosit na více způsobů

Specifika její tvorby? Kromě toho, že své výtvory autorka osobně také testuje, a tím pádem zaručuje, že budou příjemné na nošení, vytváří je zásadně v promyšlených, působivých a současně minimalistických tvarech. Často jde přitom o variabilní kousky — přívěsek tak můžete nosit i jako prsten a naopak. Šperky z bílého, žlutého a růžového zlata zdobí často diamanty nebo perly. „ Kolekce je skutečně speciální, protože to není žádná masová produkce, každý kousek je mnou ručně zpracovaný a je unikátní. Modely dělám ve třech variantách zlata, a tak si klientka může vybrat svoji oblíbenou,“ vysvětluje Jenny Halada.

náušnice ve tvaru znamení Panny

Kde jsou šperky Jenny Halada Jewelry včetně kolekce Infinity k dostání?

Protože je Jenny dvorní návrhářkou šperků HALADA, všechna její díla tedy exkluzivně pořídíte v síti klenotnictví HALADA. I ta, stejně jako její porftfolio, postupně vzkvétá a rozšiřuje se — na Slovensku se například nedávno otevřela další pobočka — v bratislavském obchodním centru Eurovea. V Čechách se zase rekonstruovala vlajková loď, přímo v v Pařížské ulici č.7, která by měla být otevřena již letos v říjnu.

Butik Halada
Měření
Máte chvilku pokochat se jedinečností kolekce Infinity? Zastavte se v galerii!