Trend alert: Kolekce šperků Bezel

Kdo by nemiloval minimalistické šperky. Jsou jemné a nenápadné, přesto přitáhnou pozornost svou jedinečností. Pokud chcete být elegantní a trendy za každé situace, jsou pro vás tyto šperky jako stvořené. Inspirujte se novou kolekcí Bezel z ateliéru KLENOTA, která je vytvořena pro svobodnou a sebevědomou ženu.

 

Klenota
Info ikona

 

Co je bezel a proč diamantům tolik sluší?

Čisté hladké linie a nadčasovost se nesou celou kolekcí šperků Bezel. V hlavní roli září žluté, bílé a růžové 14k zlato a diamanty v zasazení typu bezel, podle kterého je celá kolekce pojmenovaná. 

 

Klenota
Info ikona

 

Bezel neboli luneta je kulatá kovová obruba, která kámen obklopuje kolem dokola. Jedná se o nejbezpečnější typ fasování, kdy je téměř vyloučeno vypadnutí kamene. Zároveň je vhodné i pro měkčí drahokamy, jako je třeba morganit nebo akvamarín, protože je chrání před poškrábáním. Bezel osazení s sebou nese také vedlejší efekt, kterému se asi bránit nebudete. Diamant v něm totiž působí trochu větší, než je.

Při pohledu na šperky ve stylu bezel vás možná napadne: Jak je možné, že kámen drží a nevypadne? Jarmila Slívová, majitelka pražského zlatnictví KLENOTA k tomu dodává: „Tento typ zasazení mě fascinuje již od počátku naší výroby. Jeho kouzlo tkví v tom, že na kameni nelze vidět, jak se do kovu dostal. Vidíte pouze diamant perfektně zasazený do kovové obruby. Pro naše faséry je to klasická technika, jejíž mechanismus zůstává pro laiky tak trochu záhadou.“

 

Klenota
Info ikona

 

Vrstvěte a užívejte si

Prstýnky bezel budou skvělé jako zásnubní, ale fungují dobře i jako tzv. stackable rings. Můžete je skládat k sobě nebo je ledabyle rozhodit na více prstů jedné ruky. Náhrdelníky s bezel diamanty umí vytvořit zajímavý vrstvený efekt. Mixujte je navzájem nebo slaďte s dalším přívěskem, ať už perlou nebo medailonkem. Nesmí chybět diamantové náušnice pecky, o kterých bychom s čistým svědomím mohli prohlásit, že je potřebuje opravdu každá žena.

 

Klenota
Info ikona

 

„Bezel je pro mě osobně srdcová kolekce. Ráda nosím minimalistické šperky, protože perfektně sedí a lehce se vrství,“ prozrazuje Jarmila Slívová. Můžete je kombinovat podle nálady, libovolně ubírat a přidávat, a vytvářet si tak vlastní individuální styl. Pokaždé být jiná, ale vždy perfektně upravená.

 

Klenota
Info ikona

 

Prohlédněte si celou kolekci Bezel. Máte možnost zvolit si barvu zlata nebo upravit délku řetízku. Šperky jsou vyrobeny ručně v našem ateliéru a doručujeme je zdarma v dárkovém balení s certifikátem pravosti.