V souladu s přírodou. Seznamte se s novou linií Reserved!

Zajímáte se o biostravu? V kosmetice rádi zkoušíte přírodní způsoby péče o pleť nebo líčení? Proč nepokračovat v trendu milování přírody i ve vašem oblečení. Módní značka Reserved představila novou linii Re.Design, která inspiraci našla v nezkrotném živlu, symbolu života a znovuzrození, ve vodě. Návrháři této kolekce se nechali inspirovat silou, která neoddělitelně spojuje člověka s přírodou a stírá hranice mezi tím, co je trvalé a co je prchavé.

Jednou z vizuálních inspirací kolekce byla Shakespearova Ofélie, která se – stejně jako v malbě Johna Everetta Millaise – vznáší na vodě v dlouhých šatech zdobených výšivkou s motivy stříbrných květů. Reserved tuto estetiku interpretuje tak, aby zapadala do dnešní doby, ve velmi moderním pojetí, bez romantismu. 

 

Reserved

 

Kolekce Re.Design jaro-léto 2020 nás zavede na jedinečnou cestu hlavními trendy sezony. Designéři v ní sledují, co se děje na světových molech, a okamžitě zachycují tyto dynamické trendy. To je důvod, proč poslední kolekce Reserved odkazuje na nejoblíbenější trendy současnosti: temný romantismus, moderní vintage styl a styl „negližé“ pro každý den. 

Tyto trendy byly spojeny s další důležitou inspirací pro designéry značky Reserved – moderním uměním – a zejména, jak sami zdůrazňují, umělci, kteří si hrají s prostorem a lidskými smysly. Rozostřují hranice mezi tím, co je skutečné a dobře známé, a tím, co je pouhá iluze. Vidíme velký vliv vícebarevných a abstraktních instalací umělce Ólafura Elíassona, maleb Petra Doiga a díla Ann Veroniky Janssens, a především její třpytivé iluze mořské pěny. Ozvěny děl těchto umělců se zračí ve výběru tkanin a potisků, ať už ve světlých, lesklých nebo průhledných materiálech, nebo v krásných nylonech odrážejících světlo. 

Kolekce Re.Design pro jaro/léto 2020 značky Reserved je k dispozici na prodejně v Palladiu (jakmile opět otevře) a online na www.reserved.com 

Jaké produkty z nové kolekce Reserved RE.DESIGN má ELLE na svém wishlistu?