Dokonalý degustační zážitek? Zajděte do karlovarského hotelu Imperial

Nápad postavit na Helenině výšině nad údolím říčky Teplé v Karlových Varech luxusní hotel pro mezinárodní společenskou smetánku se zrodil v hlavě místního bankéře a podnikatele Alfreda Schwalba. Karlovy Vary patřily na přelomu 19. a 20. století mezi nejvyhledávanější světové lázně. Hosté z celého světa do města doslova proudili po desítkách tisíc ročně. Ubytovací kapacita proto rychle přestávala stačit poptávce. Místní podnikatel Alfred Schwalbe vystihl tento trend včas. Přišel s nápadem postavit v Karlových Varech moderní výškový hotel na světové úrovni, který by byl díky špičkovým službám a nabízenému luxusu schopen přilákat do města mezinárodní společenskou smetánku. V roce 1904 k tomu dodal: 

Mým snem je postavit na tomto kopci hotel, který bude působit jako zámek.

V roce 1912 tak vznikl pětihvězdičkový hotel Imperial, který je kombinací tradičního kouzla a moderního komfortu. Jeho poloha je nepřekonatelná. Díky lanovce je jen minuty od centra města a zároveň na vrcholu kopce, kde vládne klid a nabízí se ohromující výhled. Nejpopulárnější karlovarský pramen Vřídlo je přiveden přímo do hotelu pro pohodlí jeho hostů. Součástí hotel Imperial je vlastní Spa & Wellness Centrum nabízející širokou škálu péče a procedur. Nikde jinde ve městě si neužijete tak skvělou gastronomii.

Imperial

Ať už budete při svém pobytu docházet na jídlo do Restaurantu Prague nebo Paris, můžete si být jisti, že se vám dostane prvotřídního gastronomického servisu. Kvality místních kuchařů byly oceněny na několika mezinárodních kulinářských soutěžích. Ochotný a kvalifikovaný personál se vás samozřejmě ujme i v Café Vienna, či Clubu Imperial. 

Stravování v Restaurantu Prague probíhá formou nabídkových stolů a pultů. Restaurace nabízí kromě výtečného menu ještě další „lahůdku“. Naskýtá se vám tu prvotřídní podívaná ve formě „open kitchen“ –otevřené kuchyně. Příprava jídla se odehrává přímo před zraky hostů. 

Restaurant Paris ve francouzském stylu nabízí obědy a večeře formou à la carte. Pokud k dobrému jídlu preferujete sklenku kvalitního vína, nabídne vám obsluha výběr z českých i zahraničních vín. Pro hotelové hosty je neomezená konzumace vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů v ceně.

V Café Vienna se vám může zdát, že se zastavil čas. Stylový interiér věrohodně napodobuje vzhled původní kavárny z roku 1912. Vedle bohaté nabídky kávy a kvalitních čajů si tu pochutnáte na prvotřídních moučnících. Živá hudba zpříjemňuje už tak vlídnou atmosféru. Ke kavárně náleží letní terasa. Součástí Café Vienna je domácí cukrárna. Sladké speciality mistra cukráře potěší chuťové buňky všech milovníků dezertů.

Příjemný večerní klub Imperial je zařízen v anglickém stylu. Kromě lákavého menu nabízí bohatý výběr vín a míchaných nápojů. Živá hudba a taneční parket přímo vybízí hosty k tanci. Pravidelně se tu pořádají jazzové a tématické večery. 

Podívejte se spolu s ELLE do legendárního karlovarského hotelu Imperial: