Vánoční vír v srdci Prahy: Kouzelné svátky ve Slovanském domě

Vánoční příběh začíná

Již od konce listopadu se tu začíná psát vánoční pohádka. Celý Slovanský dům včetně zahrady se slavnostně rozjasní tisíci světýlky 23. listopadu v 17 hodin. 

Vánoční nákupy tady dostávají nový rozměr díky několika luxusním butikům. Eleganci nabízí Weekend MaxMara, ležérní kousky s notnou dávku italského šmrncu nakoupíte u německé značky CINQUE. Kvalitní obuv a doplňky pořídíte v Baldinini, neotřelost a originalitu poskytuje American Vintage, sportovní móda má zázemí v Nike. A kromě toho tady můžete odhalit koncept ukrajinských značek v butiku ÓDYAH. A pokud vás zastihne chuť na čokoládu nebo ji chcete věnovat někomu, koho máte rádi, neměli byste minout pražskou čokoládu Steiner & Kovařík. A jestli hledáte outfit pro vaše nejmenší, v obchodě Ceremony Kids si slavnostní oblečení určitě vyberete. Brzy se zde otevře také butik belgické značky Bikkembergs s pánskou módou.

Sváteční gastronomická lákadla

Kulinářské zážitky ve Slovanském domě jsou zárukou, že vánoční období bude jako každý rok i o typických pochutinách a tradičních nápojích. Restaurace jako Ambiente Brasileiro, KOGO, BAŠU HOT POT, Dhaba Beas, Crystal Gardens či winebar Advivum nabízejí pokrmy, které si vždycky dáte moc rádi.

A nezapomenutelná chuť vánočního svařáku? Ta se tady bere zodpovědně, proto patří mezi nejvyhlášenější v Praze. Od pondělí do soboty je pro vás v Advivu vždy od 15:00 připraven červený a dokonce i bílý svařák! Bílý svařák se vyrábí z italského Pinot Grigio a receptura je skutečně originální – doslazuje se levandulovým medem, nechybí sušené ovoce a dolévá se proseccem. Červený svařák ze španělského Tempranilla obsahuje červené ovoce, pomeranče a černý pepř.  Pro děti je připravena tradiční horká čokoláda s bohatou porcí šlehačky s marshmallows.

Teplé útočiště v mrazivých dnech

Slovanský dům je však více než jen místo pro nakupování a stravování. Je to místo s duší a historií, kde se snoubí tradiční a moderní. V zahradě, kde stojí socha Federica Díaze, se můžete zastavit a v tichu přemýšlet o minulosti tohoto historického místa, nebo si jen tak odpočinout od vánočního shonu. Staleté platany připomínají časy, ve kterých se sem uchylovaly významné osobnosti.

A pro ty, kdo hledají trochu tepla v chladných dnech, nabízí Slovanský dům venkovní vyhřívaná iglú Crystal Gardens, která poskytují únik před zimou a příležitost sdílet neopakovatelné chvíle s blízkými při sklenici výborného vína.

Vánoce ve Slovanském domě představují čas, kdy se zastavit, vnímat a oslavit to, co je v životě nejdůležitější – rodinu, přátelství a společně strávené okamžiky v úchvatném prostředí, které zůstává v srdcích i dlouho po svátcích. Zapomeňte na chvíli na rušný svět venku a nechte se pohltit vánočním kouzlem, které Slovanský dům na každém kroku podporuje.

Měření