Kuchařka made in Hollywood

Zatímco většina hollywoodských stars je pověstná tím, že by nezvládla uvařit ani vejce natvrdo, aniž by to skončilo katastrofou, Gwyneth Paltrow se ráda pochlubí tím, že pro svou rodinu pravidelně připravuje chutné večeře. „Vařím, ať už jsem kdekoliv. Nejvíc vyvářím, když jsme v Londýně, a pak také v našem domečku na Long Islandu – v domě na pláži dokonce kuchtím až sedm dní v týdnu, mám tu totiž velkou zeleninovou zahradu.“ básní Gwyneth.

Do budoucna by úspěšná herečka a manželka leadera skupiny Coldplay Chrise Martina ráda trošku zapracovala na pečení. „Ráda bych se naučila dobře péct, nejsem v tom moc dobrá. Když peču, tak musím přesně sledovat recept, je to hotová věda. Obstojně zvládám těsto na pizzu, ale jinak není pečení moje parketa,“ přiznává sebekriticky.

Nejhubenější kuchařka na světě?

Přestože Gwyneth nerada opouští kuchyni, má tato dvojnásobná matka postavu jako proutek. Bývalá zastánkyně makrobiotiky se našla ve zdravé výživě. „Byla jsem makrobiotička čtyři roky, ale pak jsem otěhotněla a tělo si žádalo svoje. Stále hodně jím chemicky neošetřené potraviny a celozrnné pečivo, snažím se jíst lokální produkty a sezónní kuchyni. Ale samozřejmě sem tam si zahřeším,“ svěřuje se hvězda, která má v šestatřiceti letech postavu modelky.

Má ráda evropskou kuchyni

Křehká herečka je pravidelnou návštěvnicí vyhlášených restaurací, potrpí si především na italskou kuchyni. „Italské jídlo nikdy neodmítnu. Raději si dám cokoliv s gorgonzolou než čokoládu, “ tvrdí diva, jejíž bruschetta je mezi hollywoodskými kolegy pověstná.

Dopustit nedá ani na španělskou kuchyni – jako teenagerka na Iberském poloostrově nějaký čas žila a nedávno se do Španělska vrátila jako aktérka show o vaření On the road again. „Ve Španělsku je spousta báječných pokrmů a pokud je jídlo dobře připravené, tak jde o jedny z největších pochoutek na světě,“ rozplývá se zapálená gurmánka.

V cooking show s šéfkuchařem Mariem Batalim se herečka zhlédla a chystá se na natáčení další série. Gwyneth o jídle mluví, kudy chodí, a o své vášni se rozpovídala i v pořadu legendární Oprah Winfreyové, kde dokonce hostitelce uvařila rybu. Moderátorce, která nejde pro vtípek daleko ale zřejmě příliš nechutnalo, protože se nechala slyšet, že na to jak herečka o jídle mluví, by čekala trošku víc…

EBC promo