REKLAMA

Jean-Claude Van Damme je zpět!

REKLAMA

 

Místo: Hotel Le Bristol v Paříži. S: Jeanem-Claudem Van Dammem. Setkáváme se, abychom probrali jeho nejnovější akčňák Poslední žoldák, který je od 30. července k vidění na Netflixu po celém světě a má našlápnuto stát se dalším velkým hitem. JCVD je se svým okamžitě rozpoznatelným hlasem ‚uvědomělejší‘ než kdy dřív. Má obrovskou  fanouškovskou základnu, která se překvapivě pohybuje od 7 do  77 let, a také dospěl: „Dávám si větší pozor na to, co říkám. Když jsem v roce 2001 mluvil o mobilních telefonech, lidé mě měli za idiota.“

 

Jean-Claude Van Damme
Info ikona

 

Za svou kariéru, která trvá 36 let (a nekončí!) už zažil všechno: živoření, slávu i bohatství –  a také několik vzestupů a pádů. Jeho kariéra poprvé vystoupala do hvězdných výšin v roce 1988 s filmem Blood Sport (Krvavý sport), k dalším vrcholům patřily snímky Kickboxer, Full ContactDouble Impact (Dvojitý zásah), poté kultovní klasika JCVD z roku 2007, kde si zahrál sám sebe, stejně jako ve filmu The Expendables 2 (Postradatelní), kde spojil síly s dalšími slavnými akčními hrdiny.

Právě teď je „svalovec z Bruselu“ pohodlně usazený v křesle spolu s Lolou, svou milovanou sedmiletou fenkou. „Beru ji všude s sebou, takže ví, že tady mají nejlepší jídlo!“ směje se a nenuceně si nabídne čokoládu, než se rozpovídá o svém nejčerstvějším projektu. 

 

„Nejlepší je nebrat se příliš vážně. Herci jsou obyčejní lidé. Poznali úspěch, byli ve správný čas na správném místě.“

 

Váš nejnovější celovečerní film Sisters čerpá jak z osobních, tak kolektivních vzpomínek na téma přistěhovalectví. Týká se vaší profesionální kariéry? 

Je to nekonečný příběh... Dcery alžírských imigrantů, i když se narodily ve Francii, v sobě mají tuto vzpomínku stále zakořeněnou. Zeptal jsem se sám sebe: Co s tímhle naším příběhem děláme? V našich kruzích se totiž psychoanalýza nenosí. Posadit se na pohovku u terapeuta je považováno za malou zradu vaší rodiny. Moje generace by proto ten příběh vyprávěla prostřednictvím knih, filmu, divadla a hudby. Jenže jsme to zatím neudělali.

Můžete nám stručně popsat film Poslední žoldák

Hraji roli Richarda Brumèra, bývalého tajného agenta, který je už léta mimo hru. Procestoval svět a zařídil si život podle svého. Při předchozí misi se seznámil s ženou, se kterou má dítě. Uzavřel proto dohodu s francouzskou vládou, že jeho synovi Archibaldovi poskytnou ochranu. Výměnou za to musel ‚zmizet‘ ze života své rodiny. Jednoho dne je však nucen opustit utajení, aby zachránil svého syna před mafií, spojil se se skupinou mladíků a navázal se svým synem vztah. Stručně řečeno, má problémy. Dostane se zpátky k rodině, takže problém vyřešen? Ne tak rychle! A film má taky fantastické obsazení, hrají v něm Patrick Timsitt a Miou-Miou, Alban Ivanov, Eric Judor, Valérie Karpinski…

V první scéně filmu předvedete svůj slavný party trik – rozštěp. Bolí to?

Vůbec ne! S baletem jsem začal, když mi bylo asi třináct nebo čtrnáct let, a dělal jsem ho pět let, s karate jsem začal v devíti. Ty dva sporty vyžadují různé typy pohybů. Dělat rozštěpy v rámci tanečního pohybu je mnohem náročnější než u karate, protože je to o udržení středu těla rovně. Dokonce mi tehdy nabídli místo v Béjartově baletní škole. Ale já jsem uposlechl radu svého otce a zůstal jsem u karate.

Přečtěte si celý rozhovor s Jeanem-Claudem Van Dammem v říjnové ELLE.

Vydání až ke dveřím zdarma

Říjnové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. ELLE si můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA