Známe vítězky ELLE Women Awards a oslavujeme všechny inspirativní ženy

U příležitosti tří dekád magazínu ELLE vzdáváme hold kreativitě, vizi, odvaze, inspiraci, laskavosti a stylu. A taky ženám, které tyto ctnosti nesou světem. V rámci ELLE Women Awards vám postupně představíme 30 inspirativních Češek a Slovenek, které jsme nominovali v šesti kategoriích podle hodnot a ctností slavného magazínu. Protože jsme nechtěli žebříček zakládat na hodnotách příliš orientovaných na výkon, ani kopírovat žebříčky jiné, často založené pouze úzce specifikovaném oboru, rozhodli jsme se vrátit se zpět ke kořenům. Elle Women Awards jsme ukotvili v hodnotách ELLE, původně francouzského magazínu založeného už v roce 1945. Jsou jimi Kreativita, Vize, Laskavost, Inspirace, Styl a Odvaha.

Abychom mohli udělat opravdu důkladný kurátorský výběr a moudře rozhodnout, koho zařadit, potřebovali jsme jasná kritéria. Všechny ženy se tak do výběru dostaly proto, že byly za poslední rok prokazatelně aktivní ve svém odvětví. Některé se třeba podařilo patentovat další vynálezy, jiné promluvit v Poslanecké sněmovně a změnit zákon, nastolit spravedlnost, převzít otěže nebo dosáhnout významného milníku své kariéry.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

V hlavní roli: inspirativní ženy

Odhalování nominací na ELLE Women Awards jste společně s námi na stránkách tištěného magazínu i na ELLE.cz mohli sledovat po tři měsíce. K slavnostnímu vyvrcholení došlo 9. dubna 2024 v impozantních prostorách, které nám poskytlo Museum Kampa. Nebylo by udílení cen a vlastně celého projektu bez podpory generálního partnera, kosmetické značky Eucerin. Spolu se značkou sdílíme stejné hodnoty a společně chceme oslavovat inspirativní ženy v každé oblasti života a kariéry. Cen v podobě uměleckých váz, z nichž každá je naprostým unikátem, by nebylo bez značky Rückl. Umělecká ředitelka české sklárny Kateřina Handlová do těchto objektů vetkala symbol vlasů, které jsou opředeny různými významy a postoji napříč kulturami, a zároveň hesla jednotlivých kategorií. Jak skleněné objekty vznikaly můžete zhlédnout níže...

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Takové bylo slavnostní udílení cen ELLE Women Awards

Jednotlivé kategorie měly své čestné patronky, které každou z cen předaly jejich vítězkám. V kategorii Kreativita předala cenu přední česká návrhářka Liběna Rochová, ocenění v dalších kategoriích předaly Aňa Geislerová, Jitka Schneiderová, Pavlína Němcová nebo generální ředitelka Burda Media Extra Petra Fundová. Každá z těchto žen je sama o sobě inspirací a jsme hrdí na to, že jsme se s nimi mohli v rámci udílení cen spojit a jednotlivé kategorie zastřešit.

Vítězky jednotlivých kategorií

Kateřina Handlová

Umělecká ředitelka značky Rückl zvítězila v kategorii Kreativita

Martina Benešová-Schäfer

Vědkyně v oblasti jaderné chemie zvítězila v kategorii Vize

Veronika Sovadina Kašáková

Zakladatelka Nadačního fondu zvítězila v kategorii Laskavost

Tereza Salte

Influencerka a podnikatelka zvítězila v kategorii Inspirace

Alex Sedláčková

Fashion & beauty influencerka zvítězila v kategorii Styl

Lucie Hrdá

Advokátka zvítězila v kategorii Odvaha

Takové bylo předávání cen ELLE Women Awards

Ti, bez kterých by ELLE Women Awards nebylo

Poděkování směřuje především za kosmetickou značkou Eucerin, která se stala hlavním partnerem celého projektu i slavnostního večera. 

Na místo konání nás toho večera spolehlivě odvezla vozidla značky BMW, které tímto děkujeme. Za poskytnutí prostor pro přípravy na ELLE Women Awards děkujeme vedle Musea Kampa také hotelu Augustine Prague. 

O hosty se po celý večer staral šéfkuchař z restaurace Kampa Park. O drinky se postarala značka Campari.

O stage design a scénografii ELLE Women Awards se postaralo kreativní duo Mikolášková & Drobná, o speciální vybavení pak Samsung, galerie Kvalitář a o technickou podporu But We Do It. I těm patří dík.

Za vytvoření speciálních cen pak chceme poděkovat značce Rückl, za květiny na míru pro vítězky pak květinářství Uvila.