Looky přímo z Hollywoodu. Kdo líčí ty největší filmové hvězdy?

Charakter postav i požadavky režiséra 

Elaine Offers Woulard petří mezi aktuálně nejžádanější filmové maskérky Hollywoodu. Do legendárního křesla absolventky slavné maskérské školy Joea Blasca pravidelně usedají divy jako Julianne Moore, Blake Lively, Cate Blanchet nebo Sarah Jessica Parker, která ji dokonce pasovala na svoji dvorní vizážistku v seriálu A jak to bylo dál. V počinu, který navazuje na kultovní seriál počátku milénia Sex ve městě, samozřejmě nebyla jediná.

Své vlastní make-up artistky kromě postavy Carrie měly i Miranda a Charlotte, na čemž ostatně není nic podivuhodného. Ty nejdůležitější hvězdy mají po celou dobu natáčení k dispozici svoji vlastní vizážistku, taková jsou pravidla hry. O zbytek hereckého ansáblu v A jak to bylo dál pečoval dvacetihlavý tým hlavní vizážistky celého seriálu Sherri Berman. „V několika posledních projektech jsem pracovala s početnými týmy, takže jsem zvyklá poprat se s každou výzvou,” říká Sherri na konto obří skupiny, jejíž práce je přesně daná charakterem postav ze scénáře, požadavky režiséra a výsledkem kamerových zkoušek. Jinými slovy, když se na kamerovkách zjistí, že daná postava potřebuje zamaskovat kruhy pod očima a zvýraznit úzké rty, pak se o to maskéři postarají stůj co stůj.

Cesta na Oscary

elle.cz

Signature look

Vizáž Carrie za třiadvacet let, které dělí první sérii Sexu ve městě a premiéru volného pokračování, na plátně zažila přerod ze třicátnice na čtyřicátnici a nyní i na padesátnici. Velkou výhodou jejího signature looku je, že je už prakticky více než dvacet let stejný a pořád představuje varianty téhož, diváci ho tedy snadno identifikují: podmínkou číslo jedna je zářivá pleť, na kterou maskérka používá oblíbený make-up Koh Gen Do a tvář pak konturuje dalším make-upem, tentokrát Shade & Illuminate od Toma Forda.

Tváře zvýrazní barvou na rty a tváře od Milk Make-up a krémovou tvářenkou Merit Flush Balm. Ano, taková je Carrie, jak ji chceme. S přibývajícími roky bylo potřeba zvýraznit oči a dodat jim prostřednictvím make-upu patřičný důraz. Pro takové příležitosti Sherri Berman doporučuje použít nalepovací řasy, které oko krásně vyzdvihnou (mimochodem, jejím favoritem jsou řasy od populární americké značky Lashify, jež je držitelem více než 150 patentů).

Cate Blanchett
Info ikona

Zázraky na počkání

Každý správný make-up artista musí pečlivě hlídat veškeré požadavky svých hvězd. Ať už se jedná o vegany, vyznavače bio kosmetiky, nebo osoby s přecitlivělou pletí, která je náchylná k alergickým reakcím. „Pro ty mám samozřejmě připravenou šetrnou kosmetiku bez parfemace, která pokožku nijak neirituje,” říká vizážistka Julianne Kaye,jež má na svém kontě práci na projektech Happily Divorced, America’s Next Top Model či Fashion Star, kde byla šéfkou celého make-up oddělení. 

Áčková make-up artistka Miho Suzuki během exkurze do hlubin práce filmové maskérky zase vysvětluje, že jelikož se během natáčení filmu netočí jednotlivé scény chronologicky tak, jak je vidíme na plátně, ale na přeskáčku a v závislosti na obsazení, vždy je potřeba zachovat potřebnou kontinuitu vizáže. „Pokaždé si musím dobře zaznamenat, jak v konkrétní scéně make-up vypadal, aby v té navazující byl totožný, i když se třeba točí až za několik dní,” vysvětluje.

Mnohem více o líčení hollywoodských hvězd se dočtete v tištěném vydání červencové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Velká filmová jízda s červencovou ELLE

elle.cz