Jak si ulehčit čištění štětců

Štětce na make-up by se měly čistit minimálně jednou týdně, ideálně po každém použití. Pokud ale nejste make-up artistka, jež s nimi líčí několik modelek najednou, stačí vám týdenní údržba. Existuje několik přípravků, sprejů a šamponů, které štětce vyčistí a zbaví je všech bakterií. My doporučujeme tyto tři tipy, které vám čištění usnadní a třeba se i díky nim stane z povinnosti zábava. Pusťte si při této aktivitě vaše oblíbené hudební album a uvidíte, že vám práce půjde od ruky.

  • Mýdlo na štětce

Nepotřebujete různé plastové vymoženosti připomínající valchu, abyste štětec pořádně vyčistila. Na trhu se nově objevila mýdla ve stylových krabičkách, které stejnou práci zastanou za ještě kratší čas. Namočte štětec do teplé vody a následně vmíchejte do mýdla. To bývá často umístěné ve speciální kovové krabičce, kterou poté opláchněte, nechte vyschnout a můžete se těšit na další použití.

  • Praktické ubrousky

I na cestách je důležité své kosmetické štětce vyčistit. Tento způsob není tak důkladný jako mokré čištění, ale rozhodně je lepší než žádný. Řeč je o praktických ubrouscích, které jsou napuštěné speciální dezinfekcí, jež štětce nejen ochrání, ale navíc o ně i pečuje. Zkuste ty od značky NYX nebo EcoTools.

  • Šampon na vlasy

Došel vám zrovna čistič na štětce? Jejich čištění přesto neodkládejte a zkuste místo něj použít svůj šampon na vlasy. Pokud je perfektní na vlasy, neuškodí ani vašim štětcům. Použití kondicionéru necháme na vás, ale my bychom je asi tak nerozmazlovaly. Tak co? Lesknou se stejně jako váš účes?

 

EBC promo